Спусковий апарат MASCOT місії Hayabusa2 здійснив посадку на поверхню астероїда Рюгу. Модуль 16 годин збиратиме наукові дані про астероїд та відправлятиме їх на Землю.

Спусковий апарат MASCOT місії Hayabusa2 здійснив посадку на поверхню астероїда Рюгу. Модуль 16 годин збиратиме наукові дані про астероїд та відправлятиме їх на Землю.

Про це повідомляє аерокосмічне агентство JAXA.

Спускний модуліь MASCOT (Mobile Asteroid Surface Scout) торкнувся поверхні астероїда за 20 хвилин після відділення від зонда Hayabusa2. Під час спуску з висоти 51 метр він зробив близько 20 знімків, а його магнітометр зареєстрував слабке поле, яке наводять частинки сонячного вітру та обурення, вироблені модулем при посадці.

Знімок поверхні Рюгу, зроблений модулем MASCOT Фото: JAXA

Інженери місії аналізують одержані за його допомогою нього дані. Модуль також розпочав автономні наукові дослідження за допомогою спектрометра, магнітометра, радіометра та камери. Програма досліджень триватиме 16 годин, до повної розрядки акумуляторів. Весь цей час з модулем підтримуватимуть зв’язок фахівці JAXA.

Нагадаємо, що у вересні міжпланетний зонд Hayabusa2 висадив спускні апарати MINERVA-Ⅱ1 на поверхню астероїда Рюгу.

Після перших досліджень, апарати відправили фото та відео з поверхні астероїда.

Передбачається, що найближчі півтора роки зонд досліджуватиме Рюгу з орбіти, а на кінцевому етапі дослідження, апарат вистрілить по поверхні астероїда пристроєм SCI (Small Carry-on Impactor), що складається з мідного снаряда з зарядом вибухівки. У такий спосіб дослідники отримають можливість вивчити склад верхнього шару ґрунту астероїда. Після чого станція відправиться назад до Землі та скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.

Раніше ми розповідали, що зонд Hayabusa2 показав поверхню астероїда Ryugu та його незвичайне обертання

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile