Зонд NASA наблизився до найвіддаленішої точки Сонячної системи
Зонд New Horizons американського космічного агентства NASA наблизився до найбільш віддаленої точки Сонячної системи, яку коли—небудь досліджував космічний корабель, — астероїда Ultima Thule.
Досягнувши астероїда в поясі Койпера зонд встановив рекорд — досі жоден дослідницький космічний апарат не досягав настільки віддалених від нашої планети об’єктів. Ultima Thule розташований на відстані близько 6,4 млрд кілометрів від Землі.
Ultima Thule виявили у 2014 році за допомогою космічного телескопа Hubble. Його назвали на честь віддаленого північного острова, який згадується в античній та середньовічній літературі й картографії. Вислів Ultima Thule також перекладають як «край землі», «остання межа».
Місія New Horizons стартувала у 2006 році. Планується, що у майбутньому, зонд покине межі системи. Очікується, що він завершить свою роботу у 2026 році, коли закінчаться запаси палива.
Раніше космічний апарат «Вояджер-2» вийшов у міжзоряний простір. Це був другий в історії випадок, коли зонд покинув межі геліосфери.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: NASA опублікувало перший запис шуму вітру на Марсі
- Поділитися: