Космічний зонд Національного аерокосмічного агентства США (NASA) «Осіріс» розгубив по дорозі до станції частину ґрунту, зібраного з астероїда Бенну. Через те, що матеріалу було забагато, контейнер з ґрунтом не зміг до кінця закритись.

Про це повідомили у NASA.

Науковці пояснили, що рука-маніпулятор апарату при зіткненні з астероїдом 21 жовтня проникла всередину його поверхні глибше, ніж очікувалося. Таким чином, зонд перебрав заплановані 60 грамів ґрунту.

«Фактично ми стали жертвами власного успіху», ㅡ зазначили у NASA.

Наразі, щоб зберегти решту зібраного матеріалу, науковці вирішили не проводити зважування зразків та не робити заплановану зупинку двигуна, щоб зменшити швидкість руху зонду. Так у космічному агентстві хочуть виграти час для того, щоб якнайшвидше доставити ґрунт на Землю.

Як зазначили у NASA, зібрані «Осірісом» зразки ґрунту з астероїда Бенну стануть першими, які організація зможе доставити до Міжнародної космічної станції.

Що це за астероїд?

Астероїд Бенну виявили у 1999 році. Дослідники вважають, що він є древнім кам'яновугільним чи вуглецевим астероїдом. А це означає, що в його породі збереглися частини хімічних елементів, які існували 4,5 млрд років тому під час зародження планет і Сонця. Вчені переконані, що вивчення зразків з астероїда дозволить краще зрозуміти процес зародження Сонячної системи.

Зонд OSIRIS-REx вперше наблизився до об'єкта у 2018 році. Спостереження за допомогою телескопів і радіолокаторів показували те, що поверхня астероїда, швидше за все, має піщану структуру. Але знімки зонда показали, що замість піску астероїд завалений камінням.

Згодом помітили, що час від часу від астероїда відколюється шматок каміння, що ставило під загрозу місію зі збирання зразків. Але вчені знайшли дві безпечні ділянки, на які зонд може приземлитися й потім відлетіти. Їх і використовують в місії.

Поділитись: