Нова велика коаліція у парламенті Німеччини, утворення якої очікується незабаром, не ставитиме на перший план зовнішню політику.

Нова велика коаліція у парламенті Німеччини, утворення якої очікується незабаром, не ставитиме на перший план зовнішню політику.

Про це в ефірі Громадського повідомив український філософ-германіст, професор КНУ імені Тараса Шевченка Вахтанг Кебуладзе.

Він пояснив, що соціал-демократи висувають для створення коаліції три умови. Серед них, однією з умов є питання мігрантів.

Однак, на його думку це питання варто віднести до внутрішньої політики.

«Чи направду це питання міжнародної політики? Це все ж таки вже питання внутрішньої політики, тобто внутрішніх справ, питання безпеки», — сказав він.

Дві інші вимоги стосуються абсолютно внутрішніх питань, зазначив експерт.

Йдеться про податок на розкіш та страхову медицину.

У минулому році Вільна демократична партія Німеччини припинила переговори про створення правлячої коаліції в новому німецькому Бундестазі. Вони повинні були стати частиною коаліції «Ямайка» — разом з блоком ХДС / ХСС Ангели Меркель і «Зеленими».

Розглядались два основні варіанти розвитку подій: Меркель може сформувати коаліцію меншості (зібравши окремі голоси опозиційних партій) або будуть оголошені перевибори в Бундестаг.

Однак 20 грудня 2017  року німецькі партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Анґели Меркель, Християнсько-соціальний союз (ХСС) Горста Зеегофера та Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) Мартіна Шульца домовились про переговори щодо утворення нової коаліції.

ЧИТАЙТЕ: Вибори в Німеччині: 10 головних результатів.

Поділитись: