Економіка / Ціни

Зростання світових цін на нафту призвело до зростання цін в Україні — Нацбанк

Національний банк України
Економіка/Ціни/Зростання світових цін на нафту призвело до зростання цін в Україні — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
У Національному банку України повідомили про високий інфляційний тиск в Україні, який спричинило зростання рівня світових цін на нафту.

Зокрема, ціни на паливо в України у вересні 2018 року зросли на 22,7% (відносно вересня 2017 року), йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

«Інфляційний тиск залишається високим попри послаблення продовольчої інфляції. Високі темпи зростання цін підтримуються стійким внутрішнім попитом, швидким зростанням заробітних плат та різким подорожчанням нафти на світових ринках», — повідомили у Нацбанку.

Зазначається, що розмір інфляції у вересні склав 8,9% відповідно до вересня 2017 року. Відносно серпня цього року, ціни зросли на майже 2%.

Раніше у Національному банку підвищили облікову ставку до 18% з метою стримування росту цін. Так, за даними НБУ, влітку інфляція складала 8,9% у річному вимірі.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Зазначимо, що на початку жовтня 2018 року світові ціни на нафту марки Brent вперше з 2014 року перевершили 85 доларів за барель.

Пов`язані новини