Світові ціни на нафту продовжу активно зростати. Зокрема, у вівторок, 2 жовтня, вартість нафти марки Brent вперше з 2014 року перевершила 85 доларів за барель.

Світові ціни на нафту продовжу активно зростати. Зокрема, у вівторок, 2 жовтня, вартість нафти марки Brent вперше з 2014 року перевершила 85 доларів за барель.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається, напередодні вартість нафти Brent зросла до 85,45 доларів за барель. Це найвища ціна починаючи від листопада 2014 року.

Основною причиною зростання світових цін на енергоресурси продовжує залишатися непохитна позиція президента США Дональда Трампа щодо відновлення санкцій проти Ірану, зокрема у питання заборони на торгівлю іранською нафтою.

Хоча у Євросоюзі повідомили про розробку окремого механізму, який дозволив би уникнути санкцій США компаніям, що торгують з Іраном, проте більшість інвесторів та трейдерів все ж схильні уникати торгівлі нафтою з цією країною.

Крім цього, через санкції США та побоювання щодо втрати іранської нафти, світові ціни на нафту стрімко зростають. Так, нафта марки Brent торгується вже за більш ніж 80 доларів за барель — на рівні цін 2014 року.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.

Крім цього, уряд Ірану підписав договір про військове співробітництво з режимом Асада у Сирії.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: