Збройні Сили України відмовилися від ракетного крейсеру «Україна», який на 95% збудував «Миколаївський суднобудівний завод».

Збройні Сили України відмовилися від ракетного крейсеру «Україна», який на 95% збудував «Миколаївський суднобудівний завод».

Про це повідомляє прес-служба ДК «Укроборонпром» з посиланням на лист від Міноборони.

У Міноборони підтвердили недоцільність добудови крейсеру для потреб ЗСУ. Таким чином, міністерство фактично зняло питання необхідності утримання крейсера миколаївським держпідприємством.

Ракетний крейсер було спущено на воду 27 років тому. Вже багато років його будівництво «заморожене» на стадії готовності на 95%.

У Концерні зазначили, що рішення про необхідність добудови крейсеру має схвалити уряд.

«Якщо потрібен – «Укроборонпром» готовий добудувати судно, але для цього треба передбачити кошти в Державному оборонному замовленні на 2018 рік. Якщо ні – є два варіанти: або продавати недобудову, оскільки вона не відповідає воєнній доктрині, або передбачити в ДОЗ на 2018 рік гроші на подальше утримання судна у причальної стінки», — повідомляє прес-служба.

Концерн також готовий розглянути й інші варіанти вирішення цієї проблеми, які може запропонувати уряд.

З лютого 2015 року держава припинила відшкодувати витрати ДП «Миколаївський суднобудівний завод» на утримання крейсера «Україна», після чого борги держави перед заводом і його працівниками досягли 61,1 мільйонів гривень.

Нагадаємо, діяльність Державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод» зупинена через відсутність рішення уряду щодо ракетного крейсера проекту 1164.

Поділитись: