Зустріч африканської делегації з путіним і нові факти підриву Каховської ГЕС: головні новини 17 червня

Делегація африканських країн зустрілася з володимиром путіним у Санкт—Петербурзі, а журналісти New York Times проаналізували інженерні плани греблі Каховської ГЕС, щоб з'ясувати, хто її підірвав. Зібрали головні новини за 17 червня.
Зустріч африканської делегації з путіним
Делегація африканських країн на чолі із президентом Південної Африки Сирілом Рамафосою зустрілася із главою рф володимиром путіним у Санкт-Петербурзі. Рамафоса сказав путінові, що «ця війна повинна закінчитися за допомогою перемовин і дипломатії».
Також президент ПАР виокремив проблему депортації українських дітей і наголосив, що вони «стали заручниками цього конфлікту й тмають повернутися туди, звідки вони прибули, — у свої домівки».
Президент рф розповів африканським лідерам наративи російської пропаганди про Україну, заявив, що продовольча криза у світі «спричинена діями Заходу», а депортацію українських дітей назвав «порятунком їхніх життів і здоров'я».

Нові факти підриву Каховської ГЕС
Журналісти New York Times дійшли висновку, що греблю Каховської ГЕС підірвала саме росія. Вони поспілкувались із фахівцями та проаналізували інженерні плани споруди.
Греблю побудували за СРСР, тож росіяни мали всі інженерні креслення. Фундамент греблі спроєктували так, щоби протистояти майже будь-якому зовнішньому нападу. Американські інженери вважають, що найбільш імовірною причиною руйнування греблі є підрив ремонтного проходу, який доступний із машинного залу.

Ситуація з підтопленням
Вода на Півдні України і далі спадає. На Херсонщині підтопленими залишаються 11 населених пунктів (1509 будинків) на правому березі Дніпра й 17 населених пунктів на тимчасово окупованій території. Також 35 будівель досі підтоплено на Миколаївщині.
Байден не спрощуватиме вимог вступу України в НАТО
Президент США Джо Байден заявив, що не планує спрощувати вимоги приєднання України до НАТО, тому що українці мають відповідати таким самим стандартам, як інші члени Альянсу.
Окрім того, у президента США є низка питань, чи безпечна українська система й чи вона не корумпована. Тож Україна може бути в НАТО, але не автоматично, заявив Байден.

Французький канал показав репортаж із позицій окупантів
Французький телеканал TF1 опублікував репортаж, у якому журналісти поспілкувались із російськими окупантами й показали їхні позиції. За весь сюжет журналісти жодного разу не згадали, що агресором у війні є саме росіяни.
У МЗС України засудили сюжет французького телеканалу, заявивши, що він «сягає нового дна журналістики» й безчестить тих, кого росіяни вбили. Також у МЗС зазначили, що журналісти порушили закони України, відвідавши окуповані території.

Побиття волонтера в Херсоні
У Херсоні перевізники побили відомого волонтера, який безоплатно евакуював жителів Херсонської області з небезпечних місць. В ОВА запевнили, що нападників уже встановлено, з ними розбирається поліція.
Інші новини:
- На околицях Києва зафіксували рух невстановленого безпілотника. В області працювала ППО.
- Данія заявила, що готова передати Україні F-16 у межах коаліції. Але тільки за згоди США.
- Європейський центробанк уважає, що передача Україні прибутку від заморожених активів рф «підірве довіру до євро» — FT.
- Україна домовилась із Чехією і Словаччиною про закупівлю та обслуговування БМП.
- Акціонер «Сенс Банку» має намір судитися з Україною в разі націоналізації без компенсації.
- Шевченківську премію вручать без номінації, запровадження якої спричинило критику.
- Поділитися: