УКРАЇНА

Зустріч «нормандської четвірки» на рівні голів МЗС поки не планується – Клімкін

УКРАЇНА/Зустріч «нормандської четвірки» на рівні голів МЗС поки не планується – Клімкін
Зберегти
Вигляд

Найближчим часом не планується зустрічі «нормандської четвірки» на рівні міністрів закордонних справ. Про це заявив голова українського МЗС Павло Клімкін в коментарі Громадському.

Водночас, за його словами, розробляється «дорожня карта» для прискорення виконання Мінських угод.

«Формально, на політичному рівні – ні. Розмови тривають щодо логіки щодо того, щоб поєднати в одному документі, по-перше, послідовність дій, по-друге, гарантії їх виконання. Адже дуже важко просувати, оскільки Росія намагається вислизнути з перемовин по усьому спектру безпеки», — визнав Клімкін.

Також, за словами міністра, Росія намагається вести переговори з лідерами європейських країн щодо звинувачення України в «нібито невиконанні політичної частини Мінська». «Таким чином Росія прагне створити з Мінських домовленостей задзеркалля – замість реальності це просто перекривлена ситуація», — запевняє Клімкін.

Також він пояснив, що «дорожня карта» не буде переписувати або змінювати Мінські угоди.

«Це не буде «Мінськ-3.0». Це просто чітка логіка, як нам виконати Мінськ, коли Росія вислизає. Ми бачимо, що вона не йде вперед у виконанні своїх зобов’язань», — додав голова МЗС.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору» i назвав «безглуздою» заплановану зустріч «нормандської четвірки». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.  Також Путін повідомив про 2 загиблих силовиків ФСБ.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

Пов`язані новини