ENRU

Звідки ви знаєте Боба Ділана

O bob dylan facebook
Боб Ділан став одним з символів антивоєнного руху у США фото: Barry Feinstein
Боб Ділан — один з тих артистів, про кого усі чули, але мало хто його слухав. Після вручення музиканту Нобелівської премії з літератури питання «Звідки ж я знаю Боба Ділана?» стало ще актуальнішим. Ми вирішили не втрачати часу і знайти згадки у поп-культурі, які познайомили з Діланом людей, далеких від його музики.

Його «Knockin’ on Heaven’s Door»​ переспівували всі 

Якщо ви не чули Боба Ділана, то це не значить, що ви не знаєте його пісень. Наприклад, він є автором концертного хіта Guns N’ Roses «Knockin’ on Heaven’s Door». Також цю пісню переспівали Ерік Клептон, Боб Марлі, U2, Авріл Лавін та безліч інших виконавців. Крім того, відомими стали кавери пісень «Mr. Tambourine Man» (переспівана The Byrds) та «All Along the Watchtower» (переспівана Джиммі Гендріксом).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ви квапите інших – хай під кулі ідуть»: найкращі тексти Боба Ділана

У різний час кавери на пісні Ділана виконували: Red Hot Chili Peppers, The Rolling Stones, Led Zeppelin, The White Stripes, Джордж Харрісон, Патті Сміт, Ministry, Green Day та інші.

Боб Ділан з'являвся у Сімпсонах

Будемо чесними — всі з'являлися у «Cімпсонах»

Стів Джобс захоплювався творчістю Боба Ділана

Стів Джобс демонструє альбоми Ділана на презентації iPhone 2G

Прихильники компанії Apple точно чули про музиканта від Джобса. Стів захопився творчістю Ділана ще в університеті й після цього завжди підкреслював свою прихильність. Наприклад, легендарну презентацію Macintosh у 1984 році він почав цитатою з пісні «The Times They Are A Changin», а на презентації першого iPhone можна було побачити альбоми Ділана у музичній бібліотеці Джобса.

Ходить легенда, що зі знаменитою фолк-співачкою Джоан Баез Стів зустрічався лише через те, що вона певний час була коханкою Боба Ділана.

Музика Боба Ділана неодноразово звучала у кіно та серіалах

Варто сказати, що Боб Ділан був актором — він кілька разів з'являвся на екранах у епізодичних ролях. Частіше він був композитором і навіть має «Оскар» за найкращу пісню («Things Have Changed» у фільмі «Вундеркінди»).

Скільки разів пісні Боба Ділана використовувалися у кіно та серіалах порахувати, напевне, неможливо. Один з найвідоміших випадків — вступні титри у фільмі Зака Снейдера «Хранителі». Між іншим, пісні музиканта безпосередньо згадуються й у оригінальному коміксі «Watchmen».

Гантер Томпсон присвятив Ділану «Страх та відразу у Лас-Вегасі»

Гантер Томпсон та його кумир Боб Ділан 

Найвідоміший гонзо-журналіст світу не лише присвятив свій найвідоміший твір музиканту, а й вказав у заповіті, що має бути похований (а точніше його прах має бути вистрілений з гармати) під пісню «Mr. Tambourine Man». Джонні Депп, який був розпорядником на похороні Томпсона, дотримався вказаного ритуалу.

Бонус-факт: Журнал «Rolling Stone» визнав пісню Ділана «Like a Rolling Stone» найкращою піснею всіх часів. Подивитися крутий спецпроект, присвячений пісні, можна тут.