УКРАЇНА

Звільнені з полону мають 3 місяці для отримання 100 тисяч допомоги від держави

28 березня, 2018 14:13
УКРАЇНА/Звільнені з полону мають 3 місяці для отримання 100 тисяч допомоги від держави
Зберегти
Вигляд
Звільнені з полону військові та цивільні досі не отримали фінансової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень, хоча пройшло вже три місяці з можливих шести для подання документів на цю виплату.

Звільнені з полону військові та цивільні досі не отримали фінансової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень, хоча пройшло вже три місяці з можливих шести для подання документів на цю виплату.

За процедурою, визначеною постановою Кабінету міністрів, спочатку Служба безпеки України має перевірити осіб, яких звільнили з полону 27 грудня 2017 року та 24 січня 2018 року та скласти список, кому можна виплачувати ці гроші. У СБУ Громадському повідомили, що списки вже передали.

«За моєю інформацією ми передали списки тижнів зо два тому», — прокоментувала речниця СБУ Олена Гітлянська.

Але у Міністерстві з питань тимчасово окупованих тетриторій та переміщених осіб ніяких списків ще не отримали.

«Можливо їх відправили, але вони чи через канцелярію ідуть, чи якось. Ще не отримали, не можемо сказати, скільки у списку людей».

Тільки після того, як МінТОТ отримує списки, Кабмін ще має колегіально затвердити процедуру, як саме ці гроші отримуватимуть звільнені з полону та які документи для цього знадобляться. Хоча зараз в опублікованій постанові є перелік документів і термін — лише півроку з дня звільнення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 31 січня 2018 року затвердив постанову, в якій спочатку зобов’язав Міністерство соцполітики виплатити грошову допомогу звільненим з полону, проте потім внесли зміни, поклавши це зобов’язання на Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та переміщених осіб з держбюджету за програмою «Заходи щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Російської Федерації...» .

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ні грошей, ні документів: чому за три місяці звільненим з полону так і не допомогли

Пов`язані новини