Повернення українських політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації та в окупованому Криму, буде можливе після завершення епідемії COVID-19.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на прес-конференції.

«Зараз говоримо з Російською Федерацією про можливий обмін після (епідемії. – ред.) COVID-19, про повернення наших політв’язнів, які перебувають у Росії чи в тюрмах Криму», — сказав він.

Глава держави нагадав, що за результатами трьох етапів звільнення утримуваних осіб Україна повернула понад 130 громадян.

Президент також повідомив, що зустріч в «нормандському форматі» з лідерами Росії, Німеччини та Франції має відбутися після закінчення пандемії коронавірусу в світі.

«У цих умовах складно зараз, але і з Німеччиною, і з Францією, з усіма ми говорили, все підтримують, що відразу після спаду COVID-19 у нас повинна бути зустріч в "нормандському форматі"», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 людей залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовилися брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: