Праворадикали схопили бразильця Рафаеля Лусваргі, Київ, 4 травня 2018 року
Фото:

УНІАН

У межах обміну полонених Україна віддала бойовикам бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на Донбасі на їхньому боці.

Про це hromadske повідомив адвокат бразильця Валентин Рибін.

2 травня 2019 року суд визнав Лусваргі винним в участі у незаконних збройних формуваннях в Україні та терористичній організації і засудив його до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 31 липня цей вирок набув чинності.

Крім Лусваргі, Україна передала бойовикам ще низку клієнтів Рибін:

  • громадянина РФ Руслана Гаджиєва, який брав участь у бойових діях на Донбасі;
  • фігуранта справи щодо заворушень в Одесі 2 травня 2014 року Сергія Долженкова;
  • росіянина Олега Дороніна, який воював на Донбасі, його у 2016 році засудили до 13 років тюрми;
  • українку Дар'ю Мастікашеву, підозрювану у державній зраді. Вона цивільна дружина ексохоронця російського політика Бориса Березовського, її звинувачували в тому, що вона вербувала в Україні диверсантів.

Водночас Олександр Каратай, якого звільнили з-під варти разом з Мастікашевою, відмовився переходити на підконтрольну бойовикам територію і брати участь в обміні.

Нагадаємо, 4 травня 2018 року у Києві учасники праворадикальної організації С14 схопили бразильця Лусваргі, який воював на боці «ДНР». Вони привели його до СБУ. До цього 2 травня Лусваргі помітили у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ МП.

Ще раніше українські правоохоронці затримали бразильця Лусваргі в жовтні 2016 року в аеропорту «Бориспіль» одразу після його прибуття в Україну з Бразилії.

Слідство встановило, що з вересня 2014 — по травень 2015 року він перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону «Вікінг» 1-ї бригади бойовиків «ДНР».

У січні 2017 року Печерський суд Києва засудив Рафаеля Маркуса Лусваргі до 13 років в'язниці.

18 серпня 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок. Однак 2 травня 2019-го бразильця знову засудили до 13 років в'язниці.

Лусваргі мав взяти участь в обміні з бойовиками ще в 2017 році, але у підсумку Україна не віддала його. Як тоді з'ясувало hromadske, передавати Лусваргі в межах великого обміну не стали, аби уникнути потенційного міжнародного скандалу. Оскільки він є громадянином Бразилії, Україна не має права передавати його таким квазіутворенням, як самоназвана «ДНР».

Вочевидь цього разу це не стало перешкодою для української влади.

Поділитись: