Звільненому заступникові Ляшка повідомили про підозру: рекомендував зареєструвати препарат недоведеної якості — ОГП

Олександр Комаріда
Олександр КомарідаOleksandr Komarida / Facebook

Правоохоронці повідомили про підозру колишньому першому заступникові міністра охорони здоров'я Олександру Комаріді. Слідчі з'ясували, що на попередній посаді він рекомендував зареєструвати препарат недоведеної якості.

Про це повідомили Офіс генерального прокурора та Служба безпеки України.

Спецслужба не називає ім'я підозрюваного, але з фото зрозуміло, що йдеться про Комаріду. Його звільнили з посади 8 лютого.

За даними слідства, він безпідставно рекомендував здійснити державну реєстрацію іноземного препарату для лікування застуди і грипу. Його також широко використовували для терапії COVID-19.

Це сталося ще під час перебування Комаріди на посаді гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ, де він був співголовою робочої групи з розгляду проблемних питань державної реєстрації ліків.

Проте Державний експертний центр МОЗ встановив, що підстав для реєстрації цього препарату не було, адже його ефективність недоведена.

Як розповідають правоохоронці, цей засіб фактично є біологічно активною добавкою (БАДом) і потребує додаткових досліджень. Відтак його не можна було реєструвати, особливо у прискореному режимі. Але внаслідок дій Комаріди препарат все ж внесли до Державного реєстру ліків, кажуть у прокуратурі.

Ексзаступнику міністра повідомили про підозру за статтею 321-2 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 3 до 10 років тюрми із позбавленням права обіймати певні посади строком від одного до трьох років. Зараз підозрюваному готуються обирати запобіжний захід.

Що таке БАДи?

Як біологічно активну добавку можуть продавати їжу, її компонент, нутрієнт чи сполуку, яку потрібно споживати з їжею. Так рекомендують робити заради певної користі для здоров'я.

А втім, як зазначає Міністерство охорони здоров'я, ефективність більшості таких добавок не підтверджена жодними клінічними дослідженнями, а інколи й навіть існують докази їхньої шкоди.

Також небезпечно вважати, що БАДи можуть запобігати серйозним хворобам, зокрема серцево-судинним. МОЗ зазначає, що дієтичні добавки можуть бути корисними для людей з певними медичними показаннями, але їх має визначити лікар. Вживати БАДи про всяк випадок Міністерство категорично не рекомендує.