Лікарку Інституту раку Губарєву Ганну, яку через неетичну поведінку звільнили з посади, не поновлювали на роботі.

Лікарку Інституту раку Губарєву Ганну, яку через неетичну поведінку звільнили з посади, не поновлювали на роботі.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Національного інституту раку.

«Губарєву Г.О. не відновлювали на посаді лікаря ніразу. Губарева Г. не була поновлена і не підвищувалась на роботі! Дана фраза є вигадкою та відвертим перекручуванням фактів», — зазначають в Інституті.

Зазначається, що унаслідок інциденту, що відбувся між лікаркою та учасником бойовик дій Драганом, адміністрація Інституту висловила Віталію публічне вибачення, Губарєву звільнили звільнила з лікарської посади та із посади старшого наукового співробітника Наказом №107-К від 07.06.2018 року.

«В зв’язку з тим що Губарєва за час перебування на посаді старшого наукового співробітника, виконувала наукову роботу, яку необхідно було завершити, на підставі ходатайства керівника і заступника директора з наукової роботи з нею було укладено короткостроковий контракт на 1,5 місяці з 16 липня 2018 року з чітко обумовленими обов’язками, а саме – завершення фрагменту роботи. Вказаний трудовий контракт було припинено достроково 13 серпня 2018 року», — зазначають в Інституті.

У заяві також пояснюють інформацію «щодо членства Губарєвої з 2009 року в локальній етичній комісії при Інституті»:

«Комісія є незалежним органом, яка діє при лікувальному закладі, у якому проводяться клінічні випробування, науково-дослідні та дисертаційні роботи. До комісії входять медичні/наукові спеціалісти, особи інших спеціальностей, представники громадськості, які не є працівниками НІР, які здійснюють нагляд за дотриманням прав і безпеки досліджуваних пацієнтів».

Інститут повідомляє, що 14 серпня після проведення засідання Комісії з питань етики при Національному Інституті Раку, за зверненням Колеснік Олени (директорка Інституту), щодо виключення Губарєвої комісії, члени комісії ухвалили рішення щодо її виключення з Комісії.

13 серпня Центр протидії корупції опублікував інформацію про те, що Губарєву нібито поновили на посаді та підвищили.

Того ж дня виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила:

«Дякую громадськості та медіа, що звернули увагу на ситуацію в Інституті раку! Ганну Губареву, співробітницю Національного інституту раку, яка відмовила ветерану АТО у пільговому лікуванні, звільнено. Вдруге».

У червні 2018-го Уляна Супрун повідомила, що «лікар, яка відмовила ветерану АТО у лікуванні вже звільнена».

6 червня 2018-го місцеве видання Кропивницкього CBN повідомило, що ветерана бойових дій на Донбасі Віталія Драгана, у якого виявили захворювання на рак, відмовилися забезпечити пільговим лікуванням у Національному інституті раку.

Віталій розповів журналістам, що отримав направлення в Інститут з Кропивницького. Він потрапив до Ганни Губаревої, однак вона відмовила йому у пільговому лікуванні.

«Зустріла вона мене «тепло», аж у жар кинуло від слів: «Жодних тобі льгот, тому що ти братський народ убивав», — розповів ветеран.

Лікарка Ганна Губарєва підтвердила, що мала розмову з Драганом і зазначила, що «Він почув лише цю фразу». Вона наголосила, що Віталій потребує пересадки кісткового мозку, але держава на це гроші не виділяє. Відтак Драган повинен шукати спонсорів, щоб вони оплатили цю процедуру.

Водночас, у листі Інституту до МОЗ ідеться, що спеціальні програми з забезпечення пільгових категорій громадян, які б фінансувались державою, в Інституті раку відсутні. 

Поділитись: