УКРАЇНА

Зволікання з оформленням кримської єпархії призведе до знищення української церкви в Криму — архієпископ Климент

6 березня, 2018 17:55
УКРАЇНА/Зволікання з оформленням кримської єпархії призведе до знищення української церкви в Криму — архієпископ Климент
Зберегти
Вигляд
lead
Українська православна церква Київського патріархату може втратити кримську єпархію через те, що Міністерство культури України досі не узгодило порядок реєстрації церкви на окупованій території.

Українська православна церква Київського патріархату може втратити кримську єпархію через те, що Міністерство культури України досі не узгодило порядок реєстрації церкви на окупованій території.

Про це кореспонденту Громадського повідомив архієпископ сімферопольський і кримський, голова Херсонської єпархії УПЦ КП Климент.

«Ми звертались неодноразово з вимогами і проханнями, щоб було розроблено якийсь документ, який регламентує наше перебування в Криму. Цього не зроблено. Позиція Міністерства культури і департаменту у справах релігій — нічого у відношенні Київського патріархату ми приймати не будемо», — каже Климент.

За його словами, раніше у відповіді департаменту у справах релігій Міністерства культури йшлося про те, що у разі реєстрації кримської єпархії УПЦ КП в окупованому Криму, організацію «буде знято» з реєстрації в Україні.

За словами владики Климента, українська влада досі не вирішила питання з передачею УПЦ КП приміщення Кафедрального собору святих Володимира і Ольги, який працює в окупації і сьогодні. Відповідне звернення було спрямоване до Мінкульту ще у 2014 році.

За словами архієпископа, невизначеність у питаннях реєстрації та зволікання з передачею будівлі храму може призвести до втрати української церкви в Криму. Зокрема, за словами Климента, на земельну ділянку, яку раніше було відведено для будівництва храму УПЦ КП, вже претендує інша релігійна організація.

Разом з тим, в Міністерстві культури України стверджують, що узгоджують питання реєстрації УПЦ КП в Криму. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит Громадського, який надійшов до редакції у січні 2018 року.

«Мінкультури були підготовлені всі документи, необхідні для розгляду на рівні Кабінету Міністрів України питання стосовно юридичного статусу та передачі на баланс єпархіального управління приміщення, в якому розташований центр Кримської єпархії УПЦ КП у місті Сімферополі. У 2016 році у цьому зв’язку також була проведена багатогодинна робоча зустріч в патріархії УПЦ КП за участі Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, підсумком якої стало загальне погодження позицій всіх сторін щодо питань, які стосуються функціонування Кримської єпархії УПЦ КП за сьогоднішніх трагічних обставин анексії Кримського півострова. Неодноразові консультації та пояснення, а також практичні неформальні організаційні кроки щодо підготовки ініційованих владикою Климентом документів були здійснені і після цих зустрічей, зокрема впродовж останніх місяців», — йдеться в документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кожна служба як остання» — архієпископ Климент

Більше про:
# анексія криму
Пов`язані новини