Ексгумація радянських військових у Львові: одного з полковників поховали долілиць

Поховання на «Пагорбі слави»
Поховання на «Пагорбі слави»Роман Балук / Львівська міська рада

Під час ексгумацій на території меморіального комплексу «Пагорб Слави» у Львові виявили, що одного з радянських полковників поховали долілиць, а в одну з трун поклали відразу два тіла.

Про це розповів керівник справами виконавчого комітету Львівської міської ради Євген Бойко в колонці для видання ZAXID.net.

За його словами, ці випадки виявили ще під час перших днів ексгумаційних робіт. Крім полковника, похованого долілиць, і двох тіл в одній труні, також з’ясували, що поховання першої лінії меморіалу розміщено перпендикулярно до пам’ятників, встановлених над ними.

Це, мовляв, не «випадкова прикрість», адже під час ексгумацій в інших місцях Львівщини фахівці також бачили подібне.

«Пояснити це відсутністю елементарного знання математики чи геометрії у комуністів складно. Це також щось більше, ніж недбалість: це схоже на свідому зневагу більшовиків до пам’яті тих, хто за їхню владу віддавав своє життя», — вважає Бойко.

Він також каже, що це знімає «черговий шар гриму з обличчя радянської та російської пропаганди» щодо вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні.

Станом на 8 травня з «Пагорба Слави» змогли ексгумувати останки 50 тіл. Бойко прогнозує, що завершити роботи планують до кінця літа, хоч уже зараз є «сюрпризи», які можуть ускладнити роботу з ідентифікації.

У міській раді Львова повідомляли, що «Пагорб слави» має статус пам’ятки історії, і щоб перенести людські останки та надмогильні плити з цієї території на інший цвинтар, місто отримало погодження від Міністерства культури.

Раніше на «Пагорбі слави» демонтували три радянські пам’ятники. Скульптури перенесли до музею тоталітарних режимів «Територія терору».

Нагадаємо, улітку 2023 року невідомі намагалися вкрасти прах агента НКВС Миколи Кузнєцова., похованого на «Пагорбі слави». Тоді міський голова Андрій Садовий зазначав, що «Кузнєцов нам не потрібен», але «просто так — не віддамо». І порадив зацікавленим звернутися до Головного управління розвідки Міністерства оборони.