На шкільному святі в Києві діти розіграли побиття працівника ТЦК. Інцидент розслідує спеціальна комісія (ДОПОВНЕНО)

У столичній школі №309 діти влаштували свято, ймовірно, до Дня святого Валентина, на якому вони розіграли епізод із побиттям чоловіка у військовій формі із написом «ТЦК» на куртці.

Про це вперше написав начальник управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев у Facebook.

За його словами, сцена побиття українського військовослужбовця — «це вже симптом серйозної проблеми».

«Як ми дійшли до того, що мобілізація — необхідний крок для виживання країни — стала предметом висміювання на рівні шкільних заходів? Чи не тому, що дорослі самі розганяють наратив про “злочинний ТЦК”, поки справжні злочинці сидять у кремлі?» — пише він.

У Дарницькій райдержадміністрації підтвердили, що інцидент відбувся у 309 школі Києва. Там також заявили, що районне управління освіти створило комісію, яка має розслідувати інцидент на шкільному святі.

Зараз з адміністрацією навчального закладу та дітьми, які грали у сценці, спілкуються ювенальні поліціянти, повідомили в поліції Києва.

Доповнено о 19:35. Міністр освіти Оксен Лісовий відреагував на відео зі шкільного свята, назвавши його «ганебним і неприпустимим на третьому році повномасштабного вторгнення і 11-му році війни».

У телефонній розмові з директоркою школи він вимагав провести внутрішнє розслідування і «зібрати пояснення від усіх, хто брав участь» у сценці. Лісовий також висловив здивування, що ніхто з учасників виступу «не відчув спротиву».

Напади на ТЦК

1 лютого в місті Пирятин на Полтавщині чоловік застрелив військовослужбовця ТЦК. Того самого дня в Рівному у військкоматі стався вибух, унаслідок якого одна людина загинула, а ще шестеро зазнали поранень.

Наступного дня, 2 лютого, вибух трапився біля будівлі ТЦК та СП у Павлограді на Дніпропетровщині, унаслідок чого легких поранень зазнала одна людина. Трьох підозрюваних взяли під варту.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий засудив випадки вбивств військовослужбовців ТЦК. Він вважає це «червоною лінією, яку не можна перетинати».