На Макарова могли напасти через його роботу з висвітлення війни в Україні — Зеленський

Юрій Макаров у лікарні
Юрій Макаров у лікарніFacebook / Tetiana Kyselchuk

Однією з версій нападу на українського журналіста Юрія Макарова могла бути його професійна діяльність із висвітлення війни росії проти України.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав під час брифінгу для журналістів.

Він побажав журналістові одужання, а також зазначив, що детальну інформацію про мотиви злочину надасть Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція.

Нагадаємо, 16 квітня у Солом’янському районі Києва невідомий напав із ножем на журналіста та виконавчого продюсера «Суспільного Мовлення» Юрія Макарова.

Журналіста з пораненням у тяжкому стані відправили до лікарні. Однак зараз загрози його життю немає. 

На місці злочину вилучили ніж та інші речові докази. Напад розслідують як завдання тяжких тілесних ушкоджень (ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України).

Глава МВС Ігор Клименко заявив, що особисто контролює розслідування нападу на Макарова. За його словами, той отримав два поранення — одне по руці, а інше в тулуб. Після цього він сам викликав поліцію й отримав допомогу від патрульного.

Міністру вже доповіло керівництво Нацполіції — зараз установлюють особу нападника та ймовірні мотиви скоєного. Першою версією є побутовий мотив, однак також розглядають і роботу російських спецслужб.

Хто такий Юрій Макаров?

Відомий український журналіст, який був головним редактором телеканалу «UA: Перший» (тепер «Суспільне») і журналу «Український тиждень», а також працював на «1+1», де був ведучим кількох програм.

Крім того, він очолював комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка, звідки пішов 2023 року після скандалу.

Тоді оприлюднення лавреатів затримали через ідею провести додатковий конкурс «За внесок у перемогу» — Макаров казав, що саме він був ініціатором ідеї доповнити список номінацій. Пропозицію включити номінацію «За внесок у перемогу» на час війни також нібито підтримав і президент Володимир Зеленський.

Однак, за словами Макарова, рішення провести додатковий конкурс «наштовхнулося на агресивне нерозуміння» і, мовляв, чимало представників мистецької спільноти й громадян сприйняли цей крок як політичну спекуляцію, намагання влади призначити «своїх» висуванців або применшити вагу вже визначених лавреатів. Зрештою, він подав у відставку.