Очільниця Секретної служби США все-таки подала у відставку через замах на Трампа. Байден подякував їй

Ексдиректорка Секретної служби США Кім Чітл
Ексдиректорка Секретної служби США Кім ЧітлUnited States Secret Service

Директорка Секретної служби США Кімберлі Чітл піде у відставку через те, що її служба не змогла запобігти замаху на кандидата в президенти Дональда Трампа.

Про це пише CNBC з посиланням на джерела.

Чітл написала листа до працівників Секретної служби, в якому повідомила їм, що «у світлі останніх подій» «з важким серцем» вирішила піти у відставку.

«Почесна місія Секретної служби — захищати лідерів нашої країни та фінансову інфраструктуру. 13 липня ми не змогли виконати цю місію», — написала вона. Чітл додала, що бере на себе повну відповідальність за «прогалину в безпеці».

Як пише CNBC, за день до рішення про відставку члени комітету Палати представників розкритикували Чітл через дії Секретної служби напередодні мітингу, де на Трампа скоїли замах.

Голова Комітету з нагляду і підзвітності Палати представників Джеймс Комер сказав, що відставка Чітл не скасовує вимогу комісії щодо «більшої підзвітності» Секретної служби. За його словами, потрібен повний аналіз того, як саме сталися збої в системі безпеки, щоб їм можна було запобігти надалі.

Президент США Джо Байден подякував уже ексочільниці Секретної служби, побажавши їй «усього найкращого». Він додав, що невдовзі планує призначити нового директора установи.

«Триває незалежна перевірка, щоб розібратися в тому, що сталося 13 липня, і я з нетерпінням чекаю на оцінку її висновків. Ми всі знаємо, що те, що сталося того дня, більше ніколи не повториться», — заявив американський президент.

Раніше директорка Секретної служби США Кімберлі Чітл заявила, що не йтиме у відставку після того, як орган не зміг запобігти замаху на Дональда Трампа. Вона наголосила, що її обов’язком є розібратися в інциденті. Водночас проти Секретної служби, яку вона очолювала, почали розслідування.

Замах на Трампа

Увечері 13 липня (за Вашингтоном) у Дональда Трампа вистрілили під час передвиборчого мітингу в Батлері, штат Пенсільванія. Куля пробила йому верхню частину вуха, внаслідок чого на обличчі політика можна було побачити цівку крові.

Нападник убив одного глядача на мітингу. Ще двоє важко поранені, їх транспортували до лікарні гелікоптером. Самого стрільця застрелив співробітник Секретної служби.

ФБР заявило, що стрілянину розслідують як замах на вбивство. За даними слідчих, стрільцем є 20-річний Томас Меттью Крукс. Його мотиви, а також політичні переконання є незрозумілими. За даними ЗМІ, він був зареєстрований як виборець від Республіканської партії в Пенсільванії, але передавав гроші комітету прогресивних політичних дій у день, коли президент Джо Байден склав присягу.

Напад на Трампа засудила низка американських політиків та світові лідери — представники Франції, Німеччини, Великої Британії, Китаю, Індії, Японії, Ізраїлю, Єгипту тощо. Серед тих, хто зробив публічні заяви, були також президент України Володимир Зеленський та чинний президент США Джо Байден.