Міністр Сольський, якого підозрюють у заволодінні землями, подав у відставку. Каже, що це правильний крок (ДОПОВНЕНО)

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський після судового засідання 25 квітня
Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський після судового засідання 25 квітняВікторія Коломієць / hromadske

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський подав до Верховної Ради України заяву про відставку зі своєї посади. Напередодні йому вручили підозру в незаконному заволодінні землями в Сумській області.

Про це повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

За його словами, заяву розглянуть на одному з найближчих пленарних засідань.

Доповнено о 19:10. Сам Сольський підтвердив подання заяви на звільнення. У своїй заяві, наданій для hromadske, він зазначив, що вважає це правильним кроком.

«Вирішить Верховна Рада прийняти мою відставку, буду вдячний за таке рішення, вирішить, що я маю працювати далі — продовжу працювати», — заявив посадовець.

Нагадаємо, 24 квітня у Вищому антикорупційному суді України відбувалося засідання щодо обрання запобіжного заходу міністру Сольському за справою про схему заволодіння державною землею у часи, коли ще Сольський працював адвокатом.

Утім, запобіжний захід так не обрали. Цього ж не сталося і на засіданні 25 квітня. Остаточно запобіжний захід оголосять 26 квітня.

Окрім цього, у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Більше про цю справу

23 квітня НАБУ повідомило, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради та чинного міністра викрито на заволодінні державною землею на 291 млн гривень та спробі заволодіння землею ще на 190 млн гривень.

За даними слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безплатну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Про підозру повідомили організаторові схеми, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та людині, яка сприяла вчиненню злочину.

Сам Сольський заявив, що справа стосується періоду 2017–2018 років, коли він був адвокатом, а не міністром чи головою Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. І запевнив, що буде максимально відкритим для встановлення істини за цією справою.