У Києві проспект Правди перейменували на честь Європейського Союзу

Колишній проспект Правди
Колишній проспект ПравдиКиїврада

Київська міська рада перейменувала проспект Правди в Подільському районі столиці на проспект Європейського Союзу.

Таке рішення ухвалили 8 травня на пленарному засіданні Київської міської ради.

Заступник міського голови Володимир Бондаренко зазначив, що проспект Правди був названий на честь центрального органу комуністичної партії Радянського Союзу — газети «Правда».

У час війни Київрада вирішила деколонізувати проспект. Нову назву на честь Європейського Союзу підтримали під час голосування у застосунку «Київ Цифровий».

«Назва запропонована на честь економічного і політичного союзу, який об’єднує 27 держав-членів, що розташовані в Європі. Європейський Союз — давній і надійний геополітичний, економічний, а віднедавна і військовий партнер України. Тож ушанування ЄС у столичній топоніміці є логічним кроком на шляху до зміцнення взаємин», — наголосив Бондаренко.

Він додав, що звичні топонімічні назви часів Радянського Союзу завжди мають «вороже ідеологічне значення, яке десятиліттями впливає на нашу свідомість».

Деколонізація та дерусифікація

З початком повномасштабної війни росії проти України в суспільстві виник запит на розірвання будь-яких зв’язків із країною-агресором. Такі прагнення українців демонструють соціологічні опитування.

Згідно з опитуванням, проведеним фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, 59% українців підтримують перейменування об'єктів, назви яких пов’язані з рф, СРСР чи російською імперією.

Протягом 2022 року в Україні перейменували 9859 географічних і адміністративних об'єктів, а також демонтували 145 пам’ятників, пов’язаних із пропагандою російської імперської політики.

А у квітні 2023 року президент Зеленський підписав закон, який забороняє давати географічним об'єктам назви, пов'язані з росією. Автори закону переконані, що він дозволить очистити суспільний простір від нав’язаних ідеологем, а також встановить історичну справедливість і відновить українську історико-національну топоніміку, доповнивши її іменами новітніх героїв.