У Мін'юсті назвали кількість засуджених, які готові мобілізуватися до ЗСУ

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що близько 5 тисяч українських засуджених підтримали пропозицію звільнити їх від покарання в обмін на мобілізацію до війська.

Про це вона сказала в інтерв’ю для «Главкому».

За її словами, у квітні серед ув’язнених провели опитування, під час якого їх запитали, чи потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту про військову службу. Відповідь «так» на це запитання дали 4,5 тисячі в’язнів.

Раніше народний депутат Олександр Бакумов стверджував, що під мобілізацію підпадатимуть близько 20 тисяч ув’язнених. Висоцька відповіла, що до цієї кількості не належать близько 4 тисяч в’язнів, які хворіють на суспільно небезпечні хвороби, зокрема ВІЛ, гепатит і туберкульоз.

Крім того, називаючи кількість у 20 тисяч засуджених, які начебто можуть піти на фронт, не беруть до уваги їхньої мотивації, тобто готовності мобілізуватися.

Водночас вона розповіла, що в опитуванні не брали участі в’язні, які не підпадатимуть під мобілізацію, однак також не враховували їхнього стану здоров’я.

«Ми не можемо гарантувати суспільству, що 5 або 10 тисяч засуджених приєднаються до лав ЗСУ. Однак якщо бодай частина з них таки піде служити, це вважатиметься підтримкою для армії», — додала Висоцька.

Більше про мобілізацію засуджених

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який дає дозвіл деяким категоріям увʼязнених мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Зазначається, що не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки. Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.

Водночас у Міністерстві оборони пояснювали, що на мобілізацію засуджених впливатиме не тільки склад їхнього злочину та бажання, а й висновок військово-лікарської комісії, рішення суду про умовно-дострокове звільнення та готовність командира прийняти людину на службу у свій підрозділ.