Чи підтримують українці мобілізацію? Ось результати дослідження

58% українців підтримують проведення подальшої мобілізації в країні. А втім, це не означає, що ці люди бажають бути мобілізованими.

Про це йдеться в дослідженні CEIP.

Там зазначають, що в нещодавніх опитуваннях кількість українців, які підтримували подальшу мобілізацію, була більшою. Однак респонденти підкреслювали, що мобілізація повинна бути справедливою і добре організованою.

72% людей, які підтримують мобілізацію, — це українці віком 60 років і старші. Автори дослідження вказують, що молодші респонденти більше стурбовані цим питанням, оскільки є висока ймовірність, що саме їх призвуть на службу до війська.

У роботі підкреслюють, що українці усвідомлюють кадрову проблему в армії, а також визнають, що мобілізація є необхідним кроком для її вирішення. А втім, вилучення із закону про мобілізацію норми щодо демобілізації викликало розчарування в суспільстві, а пов’язані з процесом призову до війська корупційні скандали підірвали довіру до мобілізації.

У висновку опитування автори підсумовують, що громадяни України залишаються відданими військовій справі, виступають проти капітуляції перед російськими вимогами й далекі від того, щоб вимагати зміни керівництва, а їхні очікування на перемогу залишаються високими.

Зазначимо, раніше президент України Володимир Зеленський теж казав, що мобілізація в Україні зросла після ухвалення відповідного закону. А заступник голови парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко розповідав, що загалом цьогоріч удасться мобілізувати 120 тисяч людей.

Оновлений закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Згідно з ним усі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані. Зокрема, це можна зробити онлайн через застосунок «Резерв+», який доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market

Про дослідження

Для цього дослідження автори опитали 2000 українців з усіх територій, підконтрольних уряду України. Опитування проводили за допомогою комп'ютерного телефонного інтерв'ю впродовж 7-10 березня.