«Енергоатом» спростував чутки про доходи від підвищення тарифів на світло: Не отримуємо ні копійки

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоFacebook / Енергоатом

В «Енергоатомі» спростували чутки щодо того, що компанія нібито отримує додатковий дохід від українських споживачів через підвищення тарифів на електроенергію.

Про це повідомили у пресслужбі «Енергоатома».

Там наголосили, що компанія «ні копійки не отримує від підвищення тарифів». Енергетики пояснюють, що до зростання ціни на світло вартість послуги ПСО для «Енергоатома» становила 125,7 млрд грн (без ПДВ), або 70,7% від чистого доходу компанії.

З урахуванням мінімальних власних витрат на забезпечення виробництва електроенергії та мінімальних капітальних вкладень, дефіцит коштів на оплату ПСО у 2024 році становить 17,4 млрд грн (без ПДВ). Тому за нового рівня ціни на електроенергію, ПСО для «Енергоатома» у 2024 році становитиме 108,3 млрд грн без ПДВ.

У компанії підкреслюють, що виробнича собівартість державної атомної енергії з доставленням споживачу становить мінімум 4,65 грн — це трохи вище за новий тариф. В «Енергоатомі» наголошують, що вони — «єдина енергетична компанія країни, яка від підвищення тарифу в фінансовому сенсі взагалі нічого не отримає».

Окрім цього, в компанії відкинули звинувачення щодо недоцільних закупівель. Там заявили, що всі закупівлі здійснюються через платформу Prozorro і їх перевіряє відповідна комісія.

«”Енергоатом”, як найбільший і надійний виробник електроенергії для нашої держави, й надалі покриватиме різницю у ринковому та дійсному тарифах для населення за власний рахунок.Ми продовжуємо забезпечувати громадян та промисловість України електроенергією на тих потужностях, які можливі під час проведення планово-попереджувальних ремонтів влітку», — наголошують в компанії.

Підвищення тарифу на електроенергію

Кабінет Міністрів з 1 червня підвищив ціну на електроенергію для населення. Тепер новий тариф — 4,32 грн/кВт·год.

Міністр енергетики Герман Галущенко наголошував: якби росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, то тарифи поки що залишились би незмінними.

«Підвищення тарифу — це складний, але необхідний крок. Мета — не залишитися без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів», — зазначив міністр.

За його словами, в нинішніх умовах не можна дозволити підвищити тариф до ринкового рівня — 7,5 грн/кВт·год. Водночас він стверджує, що попередній тариф розміром 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

Тож після нововведення, за умови середнього споживання електроенергії у 170 кВт·год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.