Обрив троса на атракціоні в Києві: поліція встановлює, з чиєї вини загинув 20-річний хлопець
Поліція Києва заявила, що встановлює людей, які винні в загибелі 20-річного хлопця. Обшуки тривають у службах КМДА, органах державного контролю та у фірмах власника атракціону.
Про це повідомляється на сторінці поліції.
Зокрема, слідчі завітали до відповідних служб КМДА, які погодили розташування атракціону, органів державного контролю, що видавали дозволи та мали здійснювати належний контроль за його діяльністю, та безпосередньо до фірм власника атракціону.
Правоохоронці вже допитали директора атракціону та персонал й вилучили службову документацію. Тепер її вивчатимуть у межах експертизи дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.
Досудове розслідування триває за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 272 — порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людини;
- ч. 3 ст. 367 — службова недбалість.
Винним загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Обрив тролея в Києві
21 липня біля Пішохідного мосту в Києві обірвалася канатна дорога на атракціоні. Хлопець, що був у цей час на тролеї, впав у воду. Трос швидкісного спуску витягли з води, але без людини. Уранці 22 липня тіло хлопця дістали з води.
У прокуратурі Києва заявили, що ще у 2021 році намагалися зупинити роботу цього атракціону. Зокрема, звернулися до суду з позовом визнати незаконним та скасувати розпорядження КМДА, згідно з яким у конкурсі на облаштування атракціону перемогла компанія без досвіду реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу.
А втім, прокуратурі відмовили в задоволенні позову. Там вказують, що суди та відповідачі не погодилися з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки.
У КМДА ж стверджують, що заяви прокуратури — маніпулятивні. Кажуть, що у 2021 році прокуратура через суд оскаржувала результати інвестиційного конкурсу щодо компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА, але не намагалася скасувати роботу самого атракціону. У КМДА зазначили, що сам атракціон на той момент ще «не існував як такий».
- Поділитися: