Медиків, що пройшли курс із надання допомоги у сфері психічного здоров'я, стає більше. У 2025-му цей курс стане обов'язковим

Нині в середньому 70% лікарів і 35% медичних сестер/братів у кожному медичному закладі пройшли навчання за програмою mhGAP. У межах курсу медикам розповідають, як надавати допомогу у сфері психічного здоров’я.

Про це в коментарі hromadske повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоровʼя України Вікторія Мілютіна.

Вона нагадала, що у 2022 році від НСЗУ була вимога, аби в кожному медзакладі було 20% лікарів і 10% медичних сестер/братів від загальної кількості співробітників, які пройшли навчання mhGAP.

За словами чиновниці НСЗУ, медики відреагували на курс позитивно і відсоток тих, хто його пройшов, станом на 2024 рік становить 70% лікарів і 35% медсестер/медбратів.

«Наступного року всі лікарі, які надають первинну медичну допомогу, будуть зобов'язані пройти онлайн-курс ведення поширених психічних розладів на первинному рівні», — наголосила Вікторія Мілютіна.

Як записатися на курс?

Він доступний на платформі Академії НСЗУ. Під час його проходження медики можуть дізнатися про поняття та види психічних розладів, а також про те, як організувати послуги щодо захисту психічного здоров'я, як побудувати розмову з пацієнтом, як виявити психічні розлади за протоколами mhGAP тощо.

Цей курс був розроблений за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я, громадської організації «Пролісок», проєкту USAID.