Премʼєр Молдови прокоментував можливість видачі українців, які хотіли уникнути мобілізації

Премʼєр-міністр Молдови Дорін Речан
Премʼєр-міністр Молдови Дорін РечанFacebook

Премʼєр-міністр Молдови Дорін Речан висловив позицію країни щодо можливості повернення громадян України призовного віку, які виїхали за кордон. Раніше український посол заявляв про «певний діалог» з Кишиневом щодо цього. 

Про це він сказав в інтерв'ю NewsMaker.

«Україна має такі побажання щодо всіх країн, де перебувають українці. Ми, як і всі, дотримуємося міжнародних правил і прав людини. Ми будемо діяти відповідно до законів щодо міжнародного права», — сказав Речан.

На уточнювальне питання, чи це означає, що Молдова не видаватиме військовозобов'язаних українців, прем'єр знову наголосив, що країна дотримуватиметься міжнародного законодавства щодо прав людини.

У липні посол України в Молдові Марко Шевченко заявив, що українська влада веде «певний діалог» із Молдовою щодо повернення українців призовного віку.

Він заявив, що в розмовах зі своїми молдовськими колегами наголошує на обговоренні того, що слід робити з тими, кому країна відмовила у наданні притулку.

Повернення чоловіків із-за кордону

У квітні, президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Після того українські консульства перестали приймати документи у громадян призовного віку на отримання консульських послуг.

Щоправда, згодом послуги відновили. Однак на тлі тимчасового обмеження у країнах Заходу виникли обговорення щодо можливості повернення військовозобов’язаних українців додому.

Тоді представники деяких країн підтримали цю ідею, зокрема, Польща та Литва. Остання загалом пропонувала обговорення на рівні ЄС. Зрештою Україна оголосила, що не планує примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону.

Однак уже в червні міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявляв, що Україна веде переговори з країнами Європейського Союзу щодо можливості повернення з-за кордону чоловіків, які нелегально перетнули кордон.

За словами міністра, нині країни ЄС здебільшого не планують повертати таких громадян.