На відновлення України передали понад 79 млн гривень Богуслаєва — Фонд держмайна

В'ячеслав Богуслаєв
В'ячеслав Богуслаєв«Мотор Січ»

Фонду ліквідації наслідків збройної агресії передали 79,5 мільйона гривень, що є частиною активів В'ячеслава Богуслаєва — колишнього очільника компанії «Мотор Січ», якого підозрюють у колабораціонізмі.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Віталій Коваль. 

Він пояснив, що ці гроші були розміщені на рахунках АТ «ПУМБ». За рішенням суду, кошти в управлінні Фонду держмайна. 

Загалом з рахунків Богуслаєва ФДМУ передав до фонду ліквідації наслідків збройної агресії вже понад 366 млн у гривневому еквіваленті. 

Як наголосив Коваль, робота з націоналізованими активами Богуслаєва та колишнього топменеджера «Мотор Січі» Петра Кононенка триває, включно з інвентаризацією майна, його перереєстрацією та аналізом наявних арештів. 

ФДМУ є уповноваженим органом з управління націоналізованими активами. Наразі у Фонді перебуває 1175 активів 53 підсанкційних груп та людей. Серед уже реалізованих активів — житло російського олігарха Михайла Шелкова та українського колаборанта Володимира Сальдо в Одесі, продане майже за 7 млн гривень, а також санкційний завод «ПентоПак», реалізований за 103,1 млн гривень.

Про справу Богуслаєва

За даними слідства, упродовж грудня 2017 — жовтня 2022 року він разом з іншим посадовцем налагодили роботу відокремленого підрозділу «Мотор Січі» у тимчасово окупованому місті Сніжне Донецької області. Так вони сприяли проросійським бойовикам на Донеччині.

Після початку повномасштабної війни обвинувачені організували постачання товарів «Мотор Січі» для військово-промислового комплексу росії на загальну суму понад 72 млн грн. Також вони готували для постачання окупантам 128 авіаційних двигунів на понад 2,48 млрд грн. З них у травні 2022 року фактично поставили 7 двигунів на понад 136 млн грн.

Богуслаєва підозрюють у колабораційній діяльності (ст. 111-1 Кримінального кодексу України) та пособництві державі-агресору (ст. 111-2 ККУ), а також у сприянні діяльності терористичної організації.

Згодом йому повідомили ще про одну підозру за те, що він наказав зняти лопаті з гелікоптерів, щоб ними не скористалися українські військові.