Мінкульт зацікавлений у вивченні історичних пам'яток на Курщині. Їх досліджуватимуть, коли це буде безпечно

Міністерство культури та інформаційної політики зацікавлене у вивченні історичних пам’яток, розташованих у Курській області рф. Їх досліджуватимуть тоді, коли цьому сприятиме безпекова ситуація.
Про це заявив виконувач обов’язків міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв, цитує його «Інтерфакс-Україна».
«Ці території наразі мають статус зони бойових дій, там немає можливості проводити жодних гуманітарних цивільних заходів. Ба більше, будемо розуміти, що це закордонна територія, це не територія України. Водночас у нас, звісно, є інтерес, він пов'язаний із пам'ятками української історії, які розміщуються на цих землях», — сказав Карандєєв.
Один із таких об’єктів, які становлять інтерес для Мінкульту, — маєток гетьмана Івани Мазепи в селі Івановському. За словами Карандєєва, цей об’єкт є не лише пам'яткою архітектури, а й пам'яткою української історії.
«Нам дуже хотілося б, щоб цей об'єкт був відреставрований і відновлений. Як і якими силами це буде зроблено, і наскільки він надалі увійде до переліку закордонних об'єктів українського культурного інтересу — будемо бачити, спираючись на розвиток ситуації», — додав він.
Бої Курській області
Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.
росія у відповідь оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях. З «небезпечних» прикордонних регіонів, що межують з Україною, відселили 115 тисяч людей.
Глава Курщини Олексій Смирнов повідомив, що з прикордонних територій евакуювали 133 тисячі людей, ще 19 тисяч залишаються в прикордонних районах.
Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 20 серпня під контролем українських бійців уже 1263 км² та 83 населених пункти в регіоні, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
За словами Зеленського, ця операція «стала найбільшою інвестицією» України у процес звільнення своїх громадян з російського полону.
На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.
- Поділитися: