У Києві садибу Барбана, яку частково знесли заради ЖК, визнали об’єктом культурної спадщини столиці

У Києві садиба Барбана отримала статус щойно виявленого обʼєкта культурної спадщини столиці.
Про це йдеться в наказі департаменту охорони культурної спадщини КМДА від 13 вересня.
Зазначається, що до 23 вересня власник будівлі отримає повідомлення про внесення садиби до переліку об’єктів культурної спадщини. Після цього він повинен буде укласти охоронний договір.
Крім того, упродовж 20 днів після ухвалення наказу періодично моніторитимуть стан будівлі.
Більше про садибу Барбана
Це одноповерховий будинок на вулиці Обсерваторна, 6 у Києві, зведений наприкінці XIX століття для посадовця Олександра Барбана. Згодом садибою володіли спершу дворянин Іван Гореславський, а далі провізор В’ячеслав Геращеневський.
За радянських часів у будівлі жив академік-драматург Олександр Корнійчук, містилися дитяча соматична лікарня, різні установи, зокрема редакція газети «Культура і життя».
Організація «Цегла» також повідомляла, що у 1947 році в садибі перебував лавреат Нобелівської та Пулітцерівської премії з літератури, американець Джон Стейнбек.
Проте в серпні 2021 року активісти помітили, що історичну будівлю почали зносити. За даними порталу ЛУН, за адресою Обсерваторна, 6 планували збудувати шестиповерховий житловий комплекс на 64 квартири.
Перед цим у травні Міністерство культури своїм приписом заборонило будівельні роботи на ділянці із садибою, але забудовник проігнорував це. З’ясувалося, що будівля не є пам’яткою ні національного, ні місцевого значення, вони не можуть оскаржити ігнорування припису.
Водночас київський міський голова Віталій Кличко казав, що Мінкульт погодив будівництво на цьому місці.
Зрештою, Рада національної безпеки й оборони постановила розпочати розслідування руйнації садиби Барбана, а також зобов’язала відновити її.
- Поділитися: