РНБО постановило відновити частково зруйновану садибу Барбана й провести аудит усіх культурних пам'яток України

Рада національної безпеки й оборони постановила розпочати розслідування руйнації садиби Барбана в Києві, а також зобов'язала відновити її. Будівлю 20 серпня частково зруйнували.

Про це під час брифінгу заявили речник Офісу президента Сергій Никифоров та секретар РНБО Олексій Данілов.

Никифоров розповів, що в РНБО постановили також провести аудит усіх культурних пам'яток України. Ці рішення РНБО стосуються посадовців різних рівнів: поліції, КМДА, уряду, місцевих влад тощо.

Водночас Данілов уточнив, що РНБО доручає провести аудит усіх культурних пам'яток, які підпадають під закон про охорону культурної спадщини. Цим займатимуться місцеві адміністрації.

Крім того, секретар РНБО зазначив, що про руйнацію архітектурних пам'яток у столиці Раду нацбезпеки повідомив міністр культури Олександр Ткаченко. Через це на засідання викликали мера столиці Віталія Кличка, який від запрошення відмовився.

«На превеликий жаль, останнім часом наша столиця перетворюється з історичного, поважного міста, де є спадщина ЮНЕСКО, у забудову, яка є неконтрольованою та небезпечною для багатьох процесів у нашій країні», — сказав Данілов.

Що передувало?

Активісти повідомили, що 20 серпня історичну садибу Барбана частково знесли. Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що відчуває «сором за столичну владу». Мінкульт 25 травня своїм приписом заборонив будівельні роботи на ділянці із садибою, але забудовник усе одно почав зносити будівлю. У відомстві зазначили: оскільки садиба не є пам'яткою ні національного, ні місцевого значення, вони не можуть оскаржити ігнорування припису.

Зрештою, поліція разом із прокурорами Києва звернулися до суду з проханням накласти арешт на садибу, а також нагадали, що проти забудовника уже триває розслідування.

Будівлю садиби Барбана звели в ХІХ столітті. З 2015 року ділянку землі, де стоїть садиба, орендує компанія «Інформаційна група "Агентство Столичних Повідомлень"». Будівля не має охоронного статусу, але перебуває на ділянці пам’ятки археології місцевого значення, тому будівельні роботи мають узгоджуватися з Мінкультом.

Проте це не єдина пам'ятка культури у столиці, яку останнім часом намагалися знести. Зокрема, у середині липня забудовник намагався знести будівлю «Квіти України». Детальніше про це читайте тут.