Махінації з вугіллям на 12 мільйонів гривень: колишньому заступнику голови Міненерго обрали запобіжний захід

Максим Немчинов
Максим НемчиновМаксим Немчинов / Facebook

Колишньому заступнику міністра енергетики та колишньому директору державного підприємства «Укрвугілля» обрали запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання. Їх підозрюють у завданні державі майже 12 мільйонів гривень збитків.

Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Правоохоронці не називають імен підозрюваних, однак джерела hromadske в правоохоронних органах підтвердили, що йдеться про колишнього заступника міністра енергетики Максима Немчинова та колишнього гендиректора держпідприємства «Укрвугілля» Віталія Зюзька.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду застосувала до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання. Також суд поклав на них низку обов’язків, зокрема прибувати до НАБУ, САП і ВАКС за першою вимогою та утримуватися від спілкування з іншими свідками й підозрюваними у справі. Термін дії зобов’язань — два місяці.

У липні колишнім посадовцям оголосили підозри за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України — зловживання владою або службовим становищем.

Більше про схему

За даними слідства, наприкінці липня 2022 року через воєнні дії ринок вугілля в Україні був обмежений. Кабінет Міністрів України зобов’язав ДП «Укрвугілля» постачати енергоносій визначеним виробникам електроенергії, зокрема державному ПАТ «Центренерго». 

Попри такі обмеження, бенефіціар приватної компанії, яка мала договір з «Укрвугіллям», у змові з колишнім заступником міністра енергетики України схилив директора підприємства до продажу вугілля його компанії, яка до того ж мала понад 50 мільйонів гривень заборгованості перед держпідприємством. 

Схема махінацій з вугіллямНАБУ

У результаті «Укрвугілля» поставило приватній компанії майже 24 тисячі тонн сировини, яку та перепродала з надлишком у майже 20 мільйонів гривень. 

Водночас ПАТ «Центренерго» недоотримало 12,5 тисячі тонн вугілля та було змушене викупити його в жовтні 2022 року за значно вищою ціною, переплативши майже 12 мільйонів гривень.

Наразі досудове розслідування триває, встановлюються усі причетні особи.