Блогер Юра Скайф виїхав за кордон «заради безпеки». Раніше його нібито побили працівники ТЦК
Instagram-блогер зі Львова Юра Скайф виїхав до Варшави нібито «заради власної безпеки». Раніше він розповідав, що його буцімто побили працівники ТЦК під час перевірки документів.
Про це він розповів у сториз в Instagram.
Так, він показав відео, де йде однією з вулиць Варшави та закликав не дорікати йому тим, що він втік. Він також розповів, що дуже хотів залишитися в Україні, але «обставини склалися по-іншому». Свій виїзд він пояснив тим, що це заради безпеки.
Кількома днями раніше, 12 жовтня, Юра Скайф розповідав, що його буцімто побили працівники ТЦК, які проводили перевірку документів. Він заявив, що на нього та на інших людей буцімто «налетіли» приблизно 50 людей, які були в чорних масках та були російськомовними.
Вони, за словами блогера, почали «шарпати, бити та кинули на землю» його та інших чоловіків, але коли підійшли працівники поліції, то ті після перевірки документів не мали жодних претензій.
Чи був законним виїзд Юри Скайфа за кордон — невідомо.
Що передувало?
Увечері 11 жовтня перевірки ТЦК відбулися в багатьох інших містах України. Зокрема, фото людей у військовій формі, що навідалися в нічний клуб Львова, публікував депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.
А в Палаці спорту в Києві після завершення виступу гурту «Океан Ельзи» на відвідувачів чекали кілька десятків співробітників ТЦК та СП разом з патрульною поліцією. Вони перевіряли військово-облікові документи у військовозобов’язаних.
У міському ТЦК наголосили, що між його військовослужбовцями та цивільними чоловіками конфліктів не було, а також сказали, що перевірки здійснюють постійно від початку воєнного стану й уведення мобілізації.
Що загрожує за незаконний перетин кордону?
За перетин кордону поза пунктами пропуску, наприклад, через ліс та гори, передбачена адміністративна відповідальність за статтею 204-1 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф від 3400 до 8500 гривень або адміністративний арешт на строк до 15 діб з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Крім того, незаконний перетин кордону може бути кваліфікований як ухилення від мобілізації. За це вже загрожує кримінальна відповідальність за статтею 336 Кримінального кодексу України. Порушення цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
- Поділитися: