Ідею створення уряду національної єдності стали підтримувати більше українців — опитування

50% опитаних українців позитивно ставляться до ідеї створити уряд національної єдності — широке об’єднання всіх патріотичних сил у парламенті та поза ним.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
За даними соціологів, у всіх регіонах України ситуація досить подібна і близько половини населення (46-53% залежно від регіону) мають прихильне ставлення до цієї ініціативи.
І серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, і серед тих, хто йому не довіряє, близько половини прихильно ставляться до ідеї уряду національної єдності.
Соціологи також запитали українців, чи вважають вони, що щось зміниться після нещодавніх кадрових перестанов в уряді. Переважна більшість українців — 74% — вважають, що нічого не зміниться; 12% очікують на покращення діяльності та 6% — на погіршення діяльності. У всіх регіонах України більшість вважає, що нічого не зміниться в діяльності уряду.
Серед тих, хто довіряє Зеленському, найбільше оптимістів (19%), але більшість (64%) все одно вважають, що нічого не зміниться в діяльності уряду.
Що за уряд національної єдності?
Протягом останнього часу циркулює ідея створення в Україні уряду національної єдності за прикладом Ізраїлю, який ухвалив таке рішення на тлі протистояння з бойовиками ХАМАСу.
Ізраїльський уряд національної єдності об'єднує представників конкурентних парламентських груп у широку коаліцію та ставить перед собою завдання об'єднання країни, залучення міжнародної підтримки та перемоги над противником.
Народний депутат Петро Порошенко казав, що створення уряду національної єдності в Україні потрібне «для ухвалення непопулярних, але життєво важливих для збереження держави рішень».
Минулого року КМІС опитав українців щодо такої ідеї, пояснюючи саме на прикладі Ізраїля та ХАМАСу. Тоді 37% опитаних українців відповіли, що позитивно ставляться до такої ініціативи, 38% — нейтрально, 19% — негативно, 7% — не визначилися зі своєю думкою.
Про опитування
КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 20-27 вересня 2024 року методом телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Опитування проводили у всіх регіонах України на підконтрольних землях. Всього було опитано 1001 громадян України віком 18 років і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — ВПО), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників, близьких до 10%, 1,8% — для показників, близьких до 5%.
- Поділитися: