Україна та Греція підписали двосторонню безпекову угоду: Афіни сприятимуть підготовці пілотів F-16

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, 17 жовтня 2024 року
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, 17 жовтня 2024 рокуОфіс президента

У Брюсселі президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки.

Про це повідомив Офіс президента.

Цією угодою Греція закріплює готовність забезпечувати найбільш нагальні оборонні потреби України.

Разом із партнерами Греція надаватиме додаткові ресурси для прискорення підготовки українських пілотів і технічного персоналу для літаків F-16.

Крім того, ідеться про економічне партнерство, співпрацю у сфері безпеки, підтримку санкцій проти рф, притягнення росії до відповідальності та відшкодування збитків, а також взаємодію в галузях культури, освіти та мистецтва.

Зазначається також, що Греція зобов’язується брати участь у відновленні й реконструкції України, підтримує майбутнє членство в ЄС і НАТО й Формулу миру.

Що за безпекові угоди?

У 2023 році, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, лідери «Великої сімки» (G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України. Країни зазначили, що кожна з них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна зі свого боку взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною підписали 26 країн, а також Європейський Союз.