Ляшко розповів про кадрові рішення після інцидентів із МСЕК

Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко ухвалив кадрові рішення на тлі ситуації з медико-соціальними експертними комісіями та зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності.
Про це він повідомив у Facebook.
Ляшко розповів, що з минулого року МОЗ перевірило понад 90 тисяч справ щодо обґрунтованості рішень МСЕК про встановлення інвалідності чоловікам від 18 до 60 років. Також відомство активізувало взаємодію з правоохоронними органами — опрацьовані майже 19 тисяч медико-експертних справ.
Однак, на його думку, результати «не є достатніми». Ляшко вважає, що перевірка обґрунтованості рішень, їхнє скасування, аналізування випадків, розгляд оскаржень та робота над удосконаленням процесу «виконувалися неналежно».
Тож глава МОЗ звільнив керівників Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
Також свої посади втратили керівники Центральної МСЕК й працівники МОЗ, які відповідали за цей напрям, про що раніше казали в Кабміні.
«Моя позиція чітка та однозначна: всі, хто допомагає неправомірно отримати довідки або чинить перешкоди в їхньому отриманні тим, хто дійсно цього потребує, мають понести відповідальність», — заявив міністр.
Водночас МОЗ активізує роботу за всіма визначеними у рішенні РНБО напрямами разом зі всіма залученими до процесу реформування МСЕК органами.
За словами Ляшка, нині триває громадське обговорення представленого кілька тижнів тому законопроєкту, який передбачає, що медико-соціальна експертиза буде проводитися в кластерних та надкластерних лікарнях.
Він переконаний, що це разом з іншими запропонованими рішеннями дасть змогу розв'язати питання достатньої кількості кадрів, запровадити цифрові рішення, змінити порядок фінансування та забезпечити необхідну безбар'єрність.
Що відомо про скандали зі МСЕК
22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України щодо ситуації зі МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності.
Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом.
А за кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки, згідно з яким Верховна Рада має розглянути законопроєкт, що передбачатиме ліквідацію медико-соціальних експертних комісій.
Раніше Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним Хмельницького центру медико-соціальної експертизи. Там викрили керівницю МСЕК, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
- Поділитися: