Тищенку продовжили домашній арешт

Народний депутат Микола Тищенко залишається під цілодобовим домашнім арештом — суд ухвалив рішення про продовження його запобіжного заходу.
Про це йдеться у трансляції із зали суду.
Рішення про продовження запобіжного заходу не могли ухвалити протягом кількох днів через затягування. Лише на засіданні 14 листопада адвокат народного депутата подав 5 клопотань: про відвід секретарки, прокурора, судді, про перевірку редакційних завдань у присутніх журналістів та перенесення розгляду з Печерського райсуду до Шевченківського.
Відвід судді Тищенко підтримав, заявивши, що певні Telegram-канали поширюють фейки, нібито вони із суддею є кумами.
У чому звинувачують Тищенка?
У червні в центрі Дніпра сталася сутичка між групою людей у формі та балаклавах і чоловіком у цивільному. У соцмережах писали, що чоловік у цивільному — дніпрянин Дмитро Павлов (позивний Син), який воював у спецпідрозділі ГУР МО Kraken. Як зрозуміло з відео, чоловік був разом з маленькою дитиною у візку.
У Telegram-каналах писали, що на нього напали охоронці народного депутата Миколи Тищенка. Однак депутат стверджує, що це чоловік завдав кількох ударів слідчому, який працював на обшуку шахрайської ботоферми, а потім намагався утекти.
«Повідомляють, що саме ця людина входить до „силового блоку“ в організованому злочинному угрупованні „Дев’ятка“ у Дніпрі. За інформацією, йому було поставлено завдання — зірвати слідчі дії», — написав Тищенко у пості.
Поліція, повідомляючи про сутичку, написала, що невідомі в камуфльованому одязі та балаклавах завдали 33-річному чоловікові тілесних ушкоджень і незаконно утримували його. Про напад на слідчого в поліції нічого не повідомляли.
ДБР оголосило депутату про підозру за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України, тобто за незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Якщо його визнають винним, він може отримати 5 років в’язниці.
У червні суд відправив Тищенка та його охоронця під цілодобовий домашній арешт. Адвокати депутата заявляли, що підозра необґрунтована, а запобіжний захід може навіть паралізувати роботу парламенту, адже бракуватиме голосів на якийсь важливий законопроєкт.
- Поділитися: