У трьох вишах викрили схеми для ухиляння від мобілізації. Серед затриманих — професор і доцентка

Правоохоронці ліквідували три схеми ухилення від мобілізації чоловіків у вищих навчальних закладах країни. «Допомога» зі вступом коштувала від 2 тисяч доларів.
Про це повідомляють СБУ, Офіс генерального прокурора та Національна поліція.
Схеми діяли у Полтавській, Харківській та Закарпатській областях. Так, на Полтавщині правоохоронці викрили професора приватного вишу, який «допомагав» потенційним призовникам вступити без іспитів на бакалаврат, магістратуру та аспірантуру місцевого державного університету, де мав зв’язки.
За даними слідства, він отримав 2 тисячі доларів від чоловіка, якого викликали до районного ТЦК та СП. За ці кошти професор надав військовозобов’язаному документи, які підтверджували навчання в аспірантурі.
Крім того, фігурант пропонував чоловікам фіктивне лікування у психдиспансері, щоб надалі вони могли списатися з військового обліку за станом здоров’я.
У Харкові троє жителів підшукували військовозобов’язаних, які не мали вищої освіти та бажали уникнути мобілізації. Їм пропонували формально вступити до одного з харківських коледжів, щоб отримати відстрочку від призову. Така «послуга» коштувала до 6000 доларів.
Організатор схеми через «особисті зв’язки» забезпечував вступ до коледжу без іспитів, на пільговій основі завдяки підробним документам.
Водночас одна з учасниць відповідала за те, щоб «клієнти» формально отримували статус переселенців. Це було необхідно для того, щоб майбутні «студенти» могли отримати відстрочку від мобілізації у «потрібному» РТЦК та СП.
А в Ужгороді затримали доцентку кафедри історії місцевого університету, коли вона брала хабар за незаконне оформлення на навчання до вишу «абітурієнтів» призовного віку.
В СБУ зазначили, що фігурантка особисто «супроводжувала» своїх «клієнтів» під час формального складання вступних іспитів. Грошова винагорода становила 4000 доларів.
Усім учасникам схеми повідомили про підозру. Залежно від вчинених злочинів їм інкриміновано підозри за такими статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб;
- ч. 3 ст. 368 — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;
- ч. 2 ст. 369-2 — зловживання впливом.
Підозрюваним загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
- Поділитися: