Президент припустив коригування закону про мобілізацію

Якщо норми закону про мобілізацію не підтримує суспільство, зокрема військові, то їх треба коригувати.

Таку думку висловив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю «Суспільному».

Він каже, що «по-різному» оцінює дію закону про мобілізацію, який діє вже пів року. За його словами, «є різні сторони» цього закону: деякі речі «треба владнати», а деякі — йдуть так, «як вони й були заплановані».

Водночас він не виключив можливість змін деяких норм, якщо їх не підтримують українські військові.

«Правила є для того, щоб жити за правилами, жити за законом. Але якщо якісь норми будь-якого законодавства не підтримані суспільством — тут передусім представниками нашого війська, — то деякі речі треба трошечки коригувати», — вважає Зеленський.

Раніше він не захотів назвати точну кількість мобілізованих, а заява секретаря РНБО Олександра Литвиненка про плани мобілізувати ще понад 160 тисяч чоловіків його, мовляв, «здивувала».

Закон про мобілізацію

Оновлений закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Згідно з ним, усі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні були оновити свої облікові дані.

Раніше Володимир Зеленський казав, що мобілізація зросла після ухвалення закону. А заступник голови парламентського Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко розповідав, що загалом цьогоріч удасться мобілізувати 120 тисяч людей.

Однак нещодавно народний депутат Роман Костенко заявляв, що рівень мобілізації знизився після кількох місяців дії закону. Тому він вважає, що треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати призовний вік.

У Генштабі підтверджували спад мобілізації, стверджуючи, що кількість новобранців знизилась на 40%.