Ексглава прокуратури Хмельниччини, який звільнився на тлі скандалу з інвалідностями, досі працює прокурором

Колишній керівник Хмельницької прокуратури Олексій Олійник досі працює у правоохоронних органах. Раніше журналісти зʼясували, що він був серед тих прокурорів, які отримали групу інвалідності.
Про це повідомив Офіс генерального прокурора у відповіді на запит «Центру протидії корупції».
Як зазначив ОГП, Олійник призначений прокурором відділу обласної прокуратури. Він обійматиме цю посаду до березня 2026 року, поки інший прокурор перебуває у відпустці для догляду за дитиною.
Окрім того, Офіс генпрокурора ще на місяць продовжив службове розслідування щодо хмельницьких прокурорів з інвалідностями. Там пояснили, що через необхідність у проведенні додаткових перевірок.
«Поки не буде результатів службового розслідування, Олійник та інші 60 хмельницьких прокурорів з інвалідностями продовжать працювати в органах прокуратури. І отримуватимуть відповідні пенсійні виплати», — зауважили в «Центрі протидії корупції».
Нагадаємо, ще до того, як Олійник звільнився з посади, він заявляв, що групу інвалідності отримав у 2017 році, задовго до призначення на посаду. А травми на робочому місці зазнав у 2005-му, коли вивчав матеріали кримінального провадження.
Скандали зі МСЕК
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області Тетяну Крупу, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися за перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним. А президент Володимир Зеленський призначив засідання РНБО щодо ситуації з медико-соціальними експертними комісіями й пообіцяв реакцію на різних рівнях.
Так, 22 жовтня Зеленський оголосив, що РНБО визначило перелік рішень, «які повернуть справедливість», а він затвердив їх указом. За кілька хвилин стало відомо, що генеральний прокурор України Андрій Костін подав у відставку.
- Поділитися: