Посилання нах*й та прокльони. Журналістка і донька професора Василенка вперше прокоментувала скандал із батьком

Журналістка Соня Кошкіна
Журналістка Соня КошкінаFacebook / Sonya Koshkina

Шеф-редакторка видання «Лівий берег» і донька професора Навчально-наукового інституту журналістики КНУ Микити Василенка Соня Кошкіна вперше прокоментувала ситуацію, що виникла після скандальних заяв її батька.

Про це вона написала у своєму дописі у Facebook.

Журналістка розповіла, що після того, як у мережі поширилося відео, де Василенко каже про «голодних на секс українок», багато людей зверталися до неї «з ультимативними вимогами “виховати”, “розібратися”, “пояснити”».

А втім, Кошкіна каже, що «це звучить смішно», адже йдеться не про її дитину чи кота. Вона також стверджує, що отримувала прокльони на свою адресу.

«Від посилання нах*й до пропозиції ви*бати. Побажання здохнути теж були. І не одне», — каже журналістка й додає, що обурення їй висловлювали навіть під публікаціями «Лівого берега».

За її словами, вона не має до ситуації з її батьком «жодного стосунку», але її прізвище, мовляв, згадували «скрізь». Вона розкритикувала колег-журналістів, які згадують про неї в контексті заяв її батька, і нагадала про смерть Світлани Олешко, про яку писали «не в привʼязці до того, ким сама вона була і що зробила, а в привʼязці до прізвищ двох її чоловіків».

Водночас вона подякувала тим, хто її підтримав, але «по суті» говорити не захотіла, бо, мовляв, «і так все ясно».

«Мені 39 рочків, і за 24 роки в професії я переживала не одну атаку і не одну травлю. Зокрема — з причин, які особисто зі мною не повʼязані. […] От як зараз. У мене стійка психіка, і вашим дописам її не розхитати. Я просто баню хамство й ідіотизм», — пише Кошкіна.

Що сказав Василенко?

Професор Інституту журналістики Київського національного університету Микита Василенко в інтерв’ю Олександрові Шелесту заявив, що іноземні миротворці можуть покращити демографію України.

Професор вважає, що іноземні миротворці, які «не проходили випробувань фронтом, а виховані на добрій європейській їжі», зацікавлять «тисячі голодних українських жінок», які «не встигли виїхати або чоловіки яких убиті чи покалічені».

Цей коментар Василенка викликав обурення в медійній та студентській спільноті. Студпарламент Навчально-наукового інституту журналістики КНУ заявив, що відмовляється від співпраці з адміністрацією до звільнення Василенка. Сам викладач заявив, що зіткнувся з «комплексною атакою».

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров пообіцяв вжити щодо Василенка заходів, передбачених законодавством, заявивши, що не підтримує його позицію. А керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко назвав слова професора «відвертим сюром» і теж засудив їх та «майданчик, на якому це відбулося».

Більше про Василенка

Раніше його критикували за те, що у 2018-2022 роках він регулярно зʼявлявся на YouTube-каналі Анатолія Шарія, у політичних ток-шоу на телеканалах Віктора Медведчука ZIK, NewsOne, «112 Україна» і каналі «НАШ», що належав Євгенію Мураєву. У 2022 році РНБО наклала санкції на ці телеканали.

А у 2020 році студенти поширювали відео, де Василенко під час заняття казав: «Я дуже рекомендую вам звернутися до партії, а це ОПЗЖ. Там є відділ роботи з молоддю, він дуже сильний». Хоча сам професор наполягав, що це все вирвано з контексту, а на той момент ОПЗЖ не була заборонена.

У лютому 2024 року стало відомо, що студенти Навчально-наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка поскаржились уповноваженому Верховної Ради з прав людини на сексизм з боку викладача. Йому винесли догану, однак студенти вимагали його звільнення.