На Хмельниччині чоловік намагався продати через інтернет-аукціон дорогоцінний артефакт

Продаж на інтернет-аукціоні дорогоцінного артефакту
Продаж на інтернет-аукціоні дорогоцінного артефактуОфіс генерального прокурора

Житель Хмельниччини продавав через інтернет-аукціон срібну накладку епохи Великого переселення народів 425-450 років. Це побачили музейники й звернулися до правоохоронців.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Предмети подібного стилю, який має назву «стиль Сьоздала», вважають показником інтернаціональної моди варварських еліт того часу, а їх розповсюдження маркує стрімкий рух цілих народів.

Географія поширення таких знахідок різноманітна — Волинь, Крим, Скандинавія, Угорщина, Німеччина, Північна Франція. Проте це рідкісні, одиничні екземпляри, яких поки що немає у колекції Національного музею історії України.

Під час перевірки правоохоронці встановили дані продавця та вилучили артефакт.

Наразі призначили низку експертиз та відкрили кримінальну справу за незаконне привласнення людиною знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї (ч. 1 ст. 193 Кримінального кодексу України).  

Що робити, якщо знайдете такі артефакти?

В Офісі генпрокурора наголосили, що культурні цінності — це об’єкти матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення й підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.

Згідно із законом, у разі виявлення скарбу, що становить культурну цінність, право власності на нього набуває держава (ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України).

А людина, яка знайшла такий скарб, має право отримати від держави винагороду розміром до 20% його вартості, але лише якщо негайно повідомить про це поліцію.