З російського полону звільнили двох українських журналістів

Олександр Гуділін та Роман Борщ
Олександр Гуділін та Роман Борщ

З російського полону повернулися двоє журналістів та військовослужбовців — Олександр Гуділін та Роман Борщ.

Про це повідомили головна редакторка «Сайту міста Маріуполя 0629» Анна Мурликіна та голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Олександр Гуділін

Олександр Гуділін — маріупольський журналіст.

За даними маріупольського видання 0629.com.ua, він вступив до лав територіальної оборони Маріуполя ще до початку повномасштабного вторгнення. Служив у складі 107 батальйону 109 бригади територіальної оборони. 

На початку квітня 2022 року потрапив у полон до росіян. 

Олександр ГуділінFacebook / Інститут масової інформації

Роман Борщ

Роман Борщ — колишній журналіст телеканалу «Еспресо». Він провів у російському полоні 33 місяці.

В організації «Пласт у світі» повідомили, що Роман обороняв Україну з 2018 року, в полон потрапив у 2022-му, обороняючи Маріуполь.

Ярослав Юрчишин розповів, що Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими подавав його на обмін багато разів — і кожного разу росія відмовляла в обміні.

Роман БорщFacebook / Роман Борщ

Звільнення з полону 189 захисників

Україна та росія 30 грудня провели обмін військовополоненими. Додому вдалося повернути 189 українських захисників. Це один із найбільших обмінів з початку повномасштабного вторгнення.

Звільнені військові — захисники «Азовсталі» та Маріуполя, Чорнобильської АЕС, острова Зміїного. Крім того, є військові, які захищали Україну на Луганському, Харківському, Запорізькому, Херсонському напрямках. Також повернули тих, хто потрапив у полон на Курщині.

Крім того, з російського полону повернули двох цивільних, які були захоплені в Маріуполі.

Чимало українців перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.

Загалом з російського полону вже повернулися 3956 людей, з них у 2024 році — 1358.