Жителі масиву у Дніпрі залишилися без тепла на свята після російського обстрілу. Міськрада роздасть по 500 грн допомоги

Унаслідок російського обстрілу Дніпра 25 грудня низка будинків Придніпровського житлового масиву залишилися без тепла. Поки ремонтні роботи тривають, міська рада пропонує по 500 гривень допомоги.
Про це повідомили на Facebook-сторінці місцевої адміністрації.
У день обстрілу, 25 грудня, міський голова Дніпра Борис Філатов заявляв, що без тепла залишилися 65 будинків.
Однак місцева жителька, засновниця ініціативної групи жителів Придніпровського масиву Ольга Орєхова розповіла hromadske: це лише ті будинки, які отримують тепло через комунальне підприємство «Коменергосервіс» Дніпровської міської ради. Крім них, є ще 175 будинків, яким дають опалення напряму від ТЕС.
Так, за її словами, на свята без опалення залишилися 240 будинків, температура у квартирах опустилася до 8-16 градусів. Ми звернулися із запитом до міськради Дніпра, щоб уточнити, зокрема, ці дані, але там у відповіді відмовили.

Філатов, однак, підтверджував інше твердження Ольги Орєхової: поки жителі масиву використовували електрообігрівачі, через перевантаження мережі почали горіти трансформаторні підстанції. Він повідомив, що 30 грудня через це знеструмило шість будинків.
«Старі мережі просто не розраховані опалювати багатоповерхівки. Це єдиний масив у місті, який залишився без автономної котельні та повністю опалюється станцією», — писала Орєхова.
Окрім того, за її словами, електроенергія — а водночас і єдиний спосіб обігріти оселі — теж зникала від кількох годин до майже доби.
«Дуже багато людей зараз виїхали пожити до знайомих або родичів. Особливо сімʼї з дітьми. У моїх знайомих троє дітей, у квартирі було 9 градусів, і вони мусили вдома вдягатися у верхній одяг», — каже Ольга.
Вона розкритикувала владу міста за комунікацію з людьми, теплопостачальником, бізнесом та благодійними фондами.
Філатов погодив виплату компенсацій по 500 гривень за вимушене опалення осель електрикою. Але наголосив, що боржникам за опалення на компенсацію не варто розраховувати, «бо ж це буде несправедливо щодо людей, котрі вчасно сплачують рахунки за комуналку».
Не перший випадок
Філатов заявляв, що подати тепло до будинків зможуть не раніше ніж 7 січня, хоча «всі, від кого це залежить, продовжують працювати цілодобово».
У Придніпровському масиві розташовані дитячі садки, школи та лікарні, які теж залишилися без опалення. З лікарні довелось евакуйовувати понад сотню пацієнтів. Їх розподілили до інших лікувальних закладів Дніпра, повідомляв міський голова.
Ольга розповідає, що й минулої зими після влучать у Придніпровську ТЕС жителі частини Дніпра залишалися без опалення на кілька днів. Однак за цей час інші райони міста забезпечили резервним живлення, а Придніпровський залишився єдиним масивом у місті, який не має автономної котельні й повністю обігрівався від Придніпровської ТЕС.
Улітку внаслідок обстрілів обладнання ТЕС було зруйноване на 90%. Тоді місцеві жителі звертались до місцевої влади з питанням, що ж буде з опаленням взимку, однак чіткої відповіді не отримали.
Згодом міська рада ухвалила рішення, що зазначені 175 будинків мали перейти на автономне опалення. Наразі реалізувати його ще не вдалось, каже Ольга.
Заступник міського голови Володимир Міллер в етері місцевого телеканалу «ДніпроTV» розповідав про залучення кредитних коштів від Європейського банку реконструкції та розвитку. Ці гроші виділили для будівництва альтернативного тепло- та водопостачання для лівобережної частини міста на той випадок, якщо Придніпровська ТЕС не буде працювати. Проте наразі невідомо, коли завершать будівництво і забезпечать мешканців резервним живленням.
- Поділитися: