Одеську юридичну академію приєднали до університету Мечникова. Що буде з Ківаловим?

Національний університет «Одеська юридична академія» повертають у склад Одеського національного університету імені І. І. Мечникова в межах «укрупнення» вишів.
Про це повідомило Міністерство освіти та науки України.
У міністерстві зазначають, що реорганізація не вплине негативно на студентів. Вони продовжать навчання за тими самими програмами без змін умов контрактів і бюджетних місць.
Поступово впродовж 2025 року будуть проводити перехід програм академії до вишу імені Мечникова.
МОН наголосило, що Одеську юридичну академію у 1997 році виділили зі складу Одеського університету імені І. І. Мечникова, тож тепер її «повертають» до структури класичного університету.
Для передання майна й узгодження штатного розпису створять комісію з реорганізації на чолі з ректором університету Мечникова.
«Права науково-педагогічних працівників двох закладів захищено під час реорганізації, за винятком керівного складу, до якого належать посади президента, ректора та проректорів», — повідомили у МОН.
Нагадаємо, президентом Національного університету «Одеська юридична академія» є Сергій Ківалов.
Доповнено. Глава МОН Оксен Лісовий заявив, що Ківалов «ніколи не мав морального права залишатися в освіті після відомих усім фактів у його біографії». Він припустив, що звільнені внаслідок змін посадовці будуть опиратися рішенню.
«Найважливішою є не лише форма, а й система цінностей, що панує в закладі та культивується його керівництвом. Оскільки суддя, адвокат, правозахисник, прокурор — це про правду, доброчесність, справедливість, неупередженість, відповідальність, патріотизм і широкий світогляд», — написав Лісовий.
Що відомо про Ківалова?
Сергій Ківалов був народним депутатом III–VIII скликань, зокрема від «Партії регіонів». Як народний обранець, він запам’ятався, зокрема, скандальним «законом Ківалова — Колесніченка», який істотно розширював використання регіональних мов. У 2018-му цей закон визнали неконституційним.
У 2004 році Ківалов був головою Центральної виборчої комісії. Тоді йому закидали фальсифікацію результатів виборів президента України, а згодом звільнили.
Ківалов за освітою є юристом, працював викладачем в Одеській школі міліції, кілька років очолював Вищу раду юстиції. З 1998 року він є президентом Одеської національної юридичної академії (нині — Національний університет «Одеська юридична академія»).
У ЗМІ Ківалова називали «куратором суддів» часів Януковича та «тіньовим керманичем судової та прокурорської системи Одеси». Він фігурував у «плівках Вовка» — записах розмов голови ОАСК Павла Вовка та інших. Як зазначається, раніше Вовк був помічником Ківалова. З Ківаловим ЗМІ також пов’язували ексголову Верховного Суду України Всеволода Князєва — випускника Одеської юридичної академії.
У 2021 році журналісти-розслідувачі «Слідства.інфо» заявили, що на передноворічній вечірці Ківалова були глава ОАСК Павло Вовк та голова Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич (справу, у якій фігурував Вовк розглядав саме ВАКС). На цю ж вечірку завітали детективи НАБУ, які хотіли вручити Павлу Вовку повістку до суду.
- Поділитися: