Кабмін об’єднує популярні виші та наукові установи. Так вони отримають більше ресурсів
Кабінет Міністрів об’єднав дві наукові установи та один навчальний заклад із провідними вишами країни у Харкові, Києві та Львові.
Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
Так, Українську інженерно-педагогічну академію приєднають до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Міністр назвав УІПА «важливим осередком педагогічної підготовки майстрів» для закладів профтехосвіти, але, за його словами, через брак ресурсів заклад не може повноцінно готувати потрібних державі спеціалістів.
«Приєднання до ХНУ дасть можливість академії сфокусуватися саме на якісній підготовці фахівців, які надалі навчатимуть студентів в українських профтехах», — пояснив Лісовий.
Він запевнив, що студенти продовжать навчання на тих самих умовах, що і зараз.
Раніше в самій УІПА рішуче виступали проти об’єднання з ХНУ і навіть зверталися щодо цього до керівництва країни. У навчальному закладі вимагали від МОН пояснити, на підставі чого було визначено, що обʼєднання з ХНУ є оптимальним варіантом, та як це може підвищити конкурентоспроможність академії.
«Якщо МОН України дійсно цінує унікальність академії, її внесок у кадровий та науковий потенціал України, підготовку робітничих кадрів, то чому перед таким об’єднанням не звернулися до колективу академії?» — запитували в УІПА.
Також уряд об’єднав дві наукові установи, які наразі напряму підпорядковуються МОН, із провідними вишами.
Так, Науково-дослідний інститут українознавства стане частиною Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Водночас Інститут фізичної оптики імені О. Г. Влоха об’єднали з Львівським національним університетом імені Івана Франка.
Лісовий пояснив, що рішення продовжує курс на посилення університетської науки. Він упевнений, що об’єднання дасть можливість інститутам отримати більше ресурсів для розвитку наукового потенціалу.
«Тепер ці наукові установи зможуть об’єднати зусилля та ресурси із ЗВО для розвитку наукових досліджень та інноваційних проєктів» — наголосив міністр.
Крім цього, додав він, безпосереднє управління науковими установами є непритаманною для МОН функцією. За словами Лісового, міністерству повинні підпорядковуватися тільки установи, робота яких впливає на формування державної політики, як-от Інститут освітньої аналітики.
- Поділитися: