Удар по ЧАЕС, повернення тіл загиблих воїнів та зустріч Зеленського з Венсом: головне за 14 лютого

російські війська атакували «шахедом» Чорнобильську атомну електростанцію. Україна повернула тіла 757 загиблих військовослужбовців. Президент України Володимир Зеленський зустрівся з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.
Удар по ЧАЕС
У ніч проти 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття, яке закриває зруйнований енергоблок № 4 на Чорнобильській атомній електростанції.
Саркофаг зазнав пошкодження, там спалахнула пожежа. Загалом росіяни атакували Україну 133 ударними безпілотниками типу Shahed і дронами-імітаторами. Українські військові збили 73 БпЛА, ще 58 безпілотників — локаційно втрачені.
Повернення тіл загиблих
До України за сприяння Червоного Хреста повернули тіла 757 загиблих українських військових, які воювали на різних напрямках фронту.
Серед полеглих оборонців є ті, хто воював на:
- Курахівському напрямку;
- Покровському напрямку;
- Бахмутському напрямку;
- Вугледарському напрямку;
- Луганському напрямку;
- Запорізькому напрямку.
Також повернули тіла українців із моргів на території росії.
Зеленський зустрівся з Венсом
Президент України Володимир Зеленський зустрівся в Мюнхені з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом. Домовилися продовжити роботу над документом щодо економічного партнерства між країнами.
Український президент також додав, що в Україні очікують на візит Келлога, і наголосив: Україна готова рухатися «максимально швидко до реального, гарантованого миру».
США припускають повернення територій України
Міністр оборони США Піт Гегсет не виключив, що Україна може відновити контроль над територією в тих межах, які були до повномасштабного російського вторгнення у 2022 році, але це лишається частиною дискусій під час переговорів.
Американський посадовець вважає, що його робота — це «перейти до реалізму в обговоренні» війни в Україні, який полягає в тому, що та «навряд чи» зможе повернутися до кордонів 2014 року, вступити до НАТО, а також у тому, що на її територію не відправлять американські війська.
Журналісти дізналися, хто братиме участь у переговорах щодо війни від рф
З російської сторони переговори про мир в Україні вестимуть помічник президента із зовнішньої політики Юрій Ушаков, директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін і голова російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв.
Видання називає російських перемовників «командою важковаговиків із багаторічним досвідом ведення переговорів». Серед них:
- Юрій Ушаков — головний радник путіна із зовнішньої політики в кремлі, який понад 50 років працює в дипломатії.
- Головний шпигун кремля Сергій Наришкін, який служив разом із путіним у радянському КДБ.
- Кирило Дмитрієв — фінансист, який здобув освіту у Стенфорді та Гарварді та має зв’язки з родиною російського президента.
Венс розкритикував ЄС і погодився приїхати до рф
Віцепрезидент США Джей Ді Венс виступив на Мюнхенській безпековій конференції, де розкритикував європейські країни у відході від демократії.
Під час нього він заявив, що адміністрацію президента США Дональда Трампа турбує європейська безпека, висловивши сподівання, що та зможе досягнути «розумного врегулювання» російсько-української війни.
Крім цього, Венс засудив те, що назвав придушенням свободи слова у Європі, а також «неконтрольовану міграцію», яку, мовляв, не змогли приборкати європейські країни.
Також він погодився приїхати до росії.
Зеленський: Готовий розмовляти лише з путіним
Президент України Володимир Зеленський заявив, що не буде зустрічатися з російськими високопосадовцями в межах мирних переговорів, а готовий розмовляти лише з главою рф володимиром путіним.
Як пояснив глава держави, у Саудівській Аравії він має намір обговорити гуманітарні питання із саудівською стороною та не планує зустрічей із росіянами.
«Я не буду зустрічатися з росіянами. Я не знаю, чи їм це сподобається, чи ні… Я буду зустрічатися лише з одним росіянином — путіним», — сказав президент.
Кабмін заборонив відправляти на ВЛК людей з інвалідністю
Уряд затвердив зміни до постанови про Порядок оформлення та видачі військово-облікового документа для призовників, згідно з якою людей з інвалідністю заборонено відправляти на військово-лікарську комісію для проходження медогляду.
Окрім цього, уряд дозволив замість подання оригіналів документів подавати копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, а також копії інших документів, що посвідчують інвалідність.
Інші важливі новини:
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Сполучені Штати ніколи не бачили Україну членом НАТО, хоча стверджували зворотне. Однак глава держави вірить, що цю позицію можна змінити.
- Станом на листопад 2024 року загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури України внаслідок руйнувань під час війни становить майже 170 мільярдів доларів.
- Кабінет Міністрів планує розширити програму «Доступні ліки» в межах ініціативи «Зимова підтримка».
- Українські чоловіки за кордоном із наступного тижня зможуть отримати виготовлені паспорти.
- У Державному бюро розслідувань заявили, що за результатами перевірок понад 200 співробітників державних установ позбавили інвалідності.
- Поділитися: