Довіра українців до Зеленського зросла після його суперечки із Трампом — опитування

Володимир Зеленський
Володимир ЗеленськийОфіс президента

Більше українців стали довіряти Володимиру Зеленському після загострення відносин Києва і Вашингтона. Так, серед опитаних громадян цей показник зріс до 67%.

Про це свідчить соціологічне опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Станом на першу половину лютого, до загострення відносин України та США, 57% українців довіряли президенту, а не довіряли — 37%. Тоді баланс довіри-недовіри становив +20%.

Останнє опитування свідчить, що в період з 14 лютого до 4 березня рівень довіри зріс до 67%, а от частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%. Тож баланс довіри-недовіри покращився до +38%.

Динаміка довіри до президента Володимира Зеленського протягом 2019-2025 років КМІС

Як вказує КМІС, за цей період відбулося багато резонансних подій, зокрема суперечка між Володимиром Зеленським і його американським колегою Дональдом Трампом у Білому домі 28 лютого. 

Опитування свідчить, що в період протягом 14-28 лютого довіра респондентів стала вищою, якщо порівнювати з показниками станом на початок того місяця. А от у період упродовж 1-4 березня довіра до Зеленського зросла до 68%, тоді як 27% опитаних не довіряли президентові. 

Баланс довіри-недовіри на період 1-4 березня 2025 року становив +41%.

Динаміка довіри до президента Володимира Зеленського протягом лютого-початку березня 2025 рокуКМІС

Більше про опитування

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) упродовж 14 лютого — 4 березня 2025 року провів власне опитування громадської думки методом телефонних інтерв’ю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

У всіх регіонах України (на підконтрольній уряду території) було опитано 1029 дорослих респондентів (у віці 18 років і старших). На момент опитування ці громадяни проживали на території України.

Статистична похибка такої вибірки не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%.

Що сталось у США?

28 лютого президент України Володимир Зеленський прибув до Вашингтона, щоб уперше зустрітися з американським президентом Дональдом Трампом у Білому домі. Очікувалося, що Україна та США підпишуть угоду про корисні копалини.

Проте певної миті на зустрічі між Зеленським, Трампом й віцепрезидентом Джей Ді Венсом виникла суперечка щодо російсько-української війни.

Венс заявив, що війну між росією та Україною потрібно врегулювати за допомогою дипломатії. У відповідь український президент заявив, що вже підписував угоду з путіним у присутності президента Франції та канцлера Німеччини.

Зеленський також заявив, що в разі підписання поганої угоди між рф і Україною Сполучені Штати «відчують це». Венс і Трамп обурилися й відповіли, що їм «буде чудово», а також додали, що Зеленський не має права нав’язувати свою думку.

Президент України достроково залишив Білий дім, а угоду про корисні копалини не підписали. Після цього Трамп написав, що Зеленський «не готовий до миру», але додав, що він «може повернутися», коли змінить свою думку.

Тим часом низка світових лідерів стали на бік Зеленського. Серед них — президент Франції Емманюель Макрон та премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск.