Кабмін схвалив угоду між Україною та США про корисні копалини
Кабінет Міністрів схвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та Сполученими Штатами про видобуток корисних копалин.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він наголосив, що за результатами переговорів угода стала «значно кращою», зокрема, за його словами, США погодилися прибрати пункт про «борг у 500 мільярдів доларів» та «несправедливу» вимогу, щоб за «кожен один долар нової допомоги Україна віддавала два долари».
Крім того, Шмигаль зазначив: більше немає позиції, що Інвестиційний фонд миру, який створюється угодою, належатиме виключно США.
Прем’єр-міністр зазначив, що загалом Україна матиме шість «ключових позицій»:
- Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох країн;
- українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому;
- Україна буде вносити до фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природноресурсних активів;
- США робитимуть внески до фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України;
- зібрані фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проєкти відбудови України;
- в угоді враховані зобов’язання України в межах євроінтеграційного процесу.
«Отже, після підписання угоди Україна отримає подвійну вигоду: ми залучаємо американські інвестиції та технології у відбудову країни й накопичуємо ресурс для реалізації стратегічних проєктів для добробуту кожного українця», — зазначив Шмигаль.
Раніше журналісти «Європейської правди» повідомляли, що отримали у своє розпорядження повний текст угоди. Він, зокрема, містить пункт про те, що уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру.
Президент Володимир Зеленський визнав, що в угоді немає усіх гарантій безпеки, які хотіла бачити Україна, а втім, додав: «Головне для мене було те, що ми не є боржниками».
Водночас президент США Дональд Трамп підтвердив, що в п’ятницю, 28 лютого, до Вашингтону прибуде його український колега. Очікується, що під час цього візиту вони підпишуть угоду про рідкісноземельні корисні копалини.
Більше про угоду
За даними видання «Європейська правда», Україна та США повинні створити спільний Інвестиційний фонд відбудови. Управлятимуть ним обидві сторони.
Угода передбачає, що жоден з учасників договору не буде продавати, передавати або в інший спосіб прямо чи непрямо відчужувати будь-яку частину своєї частки у фонді без попередньої письмової згоди іншого учасника.
Передбачається, що Україна вноситиме до фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації власних природних активів, що є у державній власності Києва.
Разом із цим, Уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Як зазначено в угоді, учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в угоді про фонд.
- Поділитися: